Opublikowano

Ban na Tinderze? Powody zablokowania konta na Tinderze.

ban na Tinderze

Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa. Na co dzień nie myślimy o obowiązujących na niej regułach, jednak posiadając tam konto, zgadzamy się ich przestrzegać. Złamanie tych reguł może skończyć się się banem na Tinderze. Przyjrzyjmy się więc możliwym powodom zablokowania konta na Tinderze. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć w przyszłości bana na Tinderze.

Tinder ban za nic?

Ale zanim przejdziemy do możliwych powodów zablokowania konta na Tinderze, odpowiedzmy sobie na pytanie: czy Tinder może dać bana za nic?

Odpowiadając na nie, najpierw musimy sobie zdać sprawę, że Tinder jest używany przez miliony osób. Nie jest on więc w stanie śledzić tego, co robi każdy użytkownik. Poza tym śledzenie wszystkich rozmów byłoby naruszeniem prywatności. Dlatego, wymierzając bany, polega on na systemie zgłoszeń ze strony użytkowników.

Jeśli więc uważasz, że dostałeś bana na Tinderze za nic, to prawdopodobnie tak nie jest. Najprawdopodobniej zostałeś zgłoszony przez co najmniej jedną kobietę, a może i więcej. I zgłoszenie zostało uznane za zasadne. Lub sam algorytm Tindera, bez pomocy człowieka, odkrył niedozwolone zachowanie, np. założenie fejkowego profilu.

Tinder jednak nie udziela wyjaśnienia za co dał bana. Pojawia się jedynie komunikat na Tinderze “Twoje konto zostało zablokowane”. Stąd może to wzbudzić poczucie, że dostałeś bana na Tinderze za nic. Jednak tak jak mówię, ban na Tinderze zwykle ma swoje uzasadnienie.

Powody zablokowania konta na Tinderze

Skoro już ustaliliśmy, że Tinder nie daje bana za nic, pora zastanowić się za co można dostać bana na Tinderze. Możliwe powody zablokowania konta na Tinderze to:

1. Podczas rozmowy poniosły cię emocje

Jednym z częstszych powodów bana na Tinderze, Badoo i innych aplikacjach randkowych jest obrażenie osoby, z którą piszesz. Niektórzy faceci dają się ponieść emocjom i obrażają dziewczynę, z którą rozmawiają. Zwykle robią to, gdy wymiana wiadomości nie idzie po ich myśli. Bo a to dziewczyna odmawia spotkania, a to przestaje odpisywać, albo zwyczajnie nie odpowiada na pierwszą wiadomość. Niektórzy wówczas tracą nad sobą panowanie i zaczynają obrażać swoją parę. Szczególnie jeśli nie idzie im na Tinderze i nie jest to pierwsza sytuacja, gdy kobieta ich zlewa. Jeśli dziewczyna zgłosi takiego delikwenta, to ten dostanie bana na Tinderze.

Rzadko, bo rzadko, ale może być też tak, że to kobieta jako pierwsza cię sprowokuje lub wręcz obrazi. Nie daj się wtedy ponieść emocjom, szkoda nerwów. Zamiast odpisywać coś w emocjach, co może skończyć się banem na Tinderze, skorzystaj z systemu zgłoszeń, albo po prostu usuń parę i po sprawie.

ban na tinderze

2. Obrażałeś kogoś w swoim opisie

Innym powodem bana na Tinderze, czy Badoo może być zbytnie pojechanie po bandzie w swoim opisie. Jeśli będziesz za bardzo negatywny w swoim bio i na przykład kogoś obrazisz, albo zbyt ostro opiszesz z jakimi kobietami nie chcesz mieć do czynienia i dlaczego, to może skończyć się zablokowaniem konta na Tinderze.

Ten powód jest trochę podobny do poprzedniego, ale nie do końca. Ponieważ o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć osobę, którą poniosły emocje w rozmowie i napisała coś na spontanie, to nie rozumiem osób, które umieściły obraźliwy opis i jak gdyby nigdy nic, zostawiły go tam. A w międzyczasie konto takiej osoby jest zgłaszane i oczywiście wjeżdża ban.

3. Założyłeś fake profil

Kolejnym powodem bana na Tinderze może być założenie fejkowego profilu (w tym multikonta). Czyli wrzucenie na konto nie swoich zdjęć, imienia, wieku itp. Niektórzy robią to żeby przeprowadzać różnego rodzaju “eksperymenty”. Inni tworzą konta-parodie. Pomijając sens tracenia czasu na tworzenie takich kont, może to po prostu być przyczyną bana na Tinderze. Od części takich profili czuć na kilometr, że są fejkiem. A i sam Tinder ma metody na wykrywanie takich kont. Jeśli zostanie wykryte, że to fejkowy profil, to konto zostanie natychmiast zablokowane.

4. Tinder uznał cię za bota

Inną przyczyną dlaczego możesz mieć zablokowane konto na Tinderze może być to, że zostałeś uznany za bota. Dzieje się tak, jeśli przesuwasz wszystkie profile kobiet w prawo i do każdej wysyłasz taką samą pierwszą wiadomość. Takie zachowanie daje podejrzenie, że konto jest prowadzone nie przez człowieka, tylko przez bota. Czasem kończy się to shadowbanem (czyli ukryciem kont przed innymi użytkownikami), a w skrajnych przypadkach banem.

Żeby więc nie być uznanym za bota, nie lajkuj wszystkich profili jak leci. I nie wysyłaj do wszystkich kobiet takich samych wiadomości. Nie musisz zmieniać całkowicie ich treści, wystarczy, że do każdej wstępnej wiadomości dodasz imię dziewczyny i to wystarczy.

5. Sprośne zdjęcia

To chyba oczywiste. Jeśli będziesz wysyłał kobietom sprośne zdjęcia, to jak nic skończy się banem na Tinderze. Nie wiem na co liczą faceci, którzy rozsyłają do dziewczyn takie zdjęcia. Pewnie nie na bana, ale tym się kończy.

6. Rasistowskie/homofobiczne żarty

Wiadomo, że obecnie kładzie się duży nacisk na poszanowanie mniejszości. Lepiej więc unikaj jakichkolwiek żartów, czy obraźliwych komentarzy na ich temat. Zarówno w opisie jak i w rozmowie. Szybko możesz trafić na osobę, której się to nie spodoba i zostaniesz zgłoszony. A za to ban murowany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Dostałem bana na Tinderze - co robić?

Jeśli mleko się rozlało i twoje konto zostało zablokowane, będziesz musiał trochę się nagimnastykować, żeby wrócić na Tindera. Nie istnieje żadna oficjalna procedura odwołania się od bana na Tinderze. Możesz oczywiście napisać do supportu, ale musisz mieć świadomość, że to rzadko pomaga. W takim wypadku będziesz musiał założyć nowe konto. Jak to zrobić, żeby nie zostać ponownie zbanowanym, opisałem w tym artykule.

Ban na Tinderze - podsumowanie

Tinderowi zależy, żeby użytkownicy tej aplikacji mieli na niej dobre doświadczenia. Dlatego restrykcyjnie podchodzi do przestrzegania swojego regulaminu. Niestety nie istnieje żadna oficjalna ścieżka odwołania się od bana. Najlepiej więc unikać zachowań, które mogą zostać uznane za niezgodne z regulaminem, żeby nie zostać zbanowanym.

Podsumowując, żeby w przyszłości uniknąć bana na Tinderze:

  • nie obrażaj nikogo w rozmowie,

  • nie obrażaj nikogo w opisie,

  • nie zakładaj fake profili i multikont,

  • nie zachowuj się jak bot,

  • nie wysyłaj sprośnych zdjęć,

  • unikaj kontrowersyjnych wypowiedzi, czy żartów.