Opublikowano

Co napisać dziewczynie po pierwszej randce?

co napisać dziewczynie po pierwszej randce

Byłeś na pierwszej randce z dziewczyną, spodobała ci się i chcesz kontynuować z nią znajomość? Jeśli tak, musisz zacząć planować co robić, żeby wasza relacja się rozwinęła. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest umówienie się na drugie spotkanie. Co napisać dziewczynie po pierwszej randce, żeby to się udało? Jeśli nie jesteś doświadczony, z pewnością nie jest to oczywiste. Zresztą, pełno jest facetów, którzy wydają się mieć dużą wiedzę, bo mają masę pierwszych randek, jednak prawie nigdy nie udaje im się umówić na drugą. Często właśnie przez to, że nie mają pojęcia jak zachować się po pierwszym spotkaniu. Jeśli nie chcesz zostać jednym z nich, warto wiedzieć jak rozegrać kontakt po pierwszej randce, żeby relacja z dziewczyną mogła się rozwinąć.

Czytając ten artykuł dowiesz się: 


  • kto pisze pierwszy po spotkaniu, 

  • kiedy odezwać się po pierwszej randce,

  • co napisać dziewczynie po pierwszej randce,

  • co napisać po nieudanej randce.

Kto pisze pierwszy po spotkaniu?

Jeśli chodzi o kontakt po pierwszej randce, to nie ma tutaj żadnych sztywnych reguł. Pierwszy może napisać zarówno facet, jak i dziewczyna. Problem jednak w tym, że większość kobiet uważa, że na początku inicjatywa powinna być po stronie mężczyzny. W związku z tym zwykle to ty będziesz osobą, która pisze pierwsza po spotkaniu. Większość kobiet, gdy pozna fajnego faceta, który jednak nie odzywa się po randce, prędzej napisze do koleżanek, albo na jakimś forum, dlaczego on nic nie pisze, zamiast samej zainicjować kontakt. Tak to niestety wygląda w naszej kulturze, choć powoli się to zmienia.

Dla nas, mężczyzn, ma to jednak jedną dużą zaletę. Jeśli zdarzy ci się sytuacja, że dziewczyna napisze do ciebie pierwsza po randce, to możesz być pewien, że bardzo jej się spodobałeś. Nawet jeśli będzie to tylko pytanie czy bezpiecznie dotarłeś do domu. Jest to oznaka dużego zainteresowania z jej strony. W takim wypadku ciężko coś zepsuć. Jeśli dziewczyna napisze do ciebie jako pierwsza, pogadaj z nią chwilę i bez wdawania się w długie dyskusje, po prostu umów się na drugą randkę. Skoro sama zainicjowała kontakt, nie powinno być z tym żadnego problemu.

Kiedy napisać do dziewczyny po spotkaniu?

Po jakim czasie napisać do dziewczyny po pierwszej randce? Większość mężczyzn pisze już tego samego dnia. Jednak to nie jest dobry pomysł. Co osiągniesz tak wczesnym odzywaniem się? W najlepszym wypadku nic. W najgorszym dziewczyna uzna cię za kolejnego desperata i drugiej randki nie będzie.

Jak wyżej wspomniałem, internetowe fora pełne się kobiet, które panikują, bo fajny facet nie odzywa się drugi, czy trzeci dzień po randce. Z każdą godziną, gdy on nie inicjuje kontaktu po pierwszym spotkaniu, jego atrakcyjność w oczach kobiety rośnie jeszcze bardziej. Zaczyna nie myśleć o niczym innym, tylko o nim. Dlaczego tak się dzieje? Bo ta kobieta pragnie jego uwagi, zaangażowania. Jeśli facet jej tego nie daje, to te zaangażowanie staje się dla niej jeszcze bardziej pożądane. Można wręcz powiedzieć, że zaangażowanie faceta staje się dobrem rzadkim, a te, jak wiadomo, są najcenniejsze.

Wyobraźmy sobie teraz odwrotne zachowanie faceta po pierwszym spotkaniu. Załóżmy, że randka poszła tak samo dobrze i bardzo się spodobał kobiecie. Jednak zamiast trochę poczekać, zaczął do niej pisać jeszcze tego samego dnia. Dziewczyna mu odpowiedziała, a on dalej pisze. Kolejne dni to samo. Czy w takim przypadku zaangażowanie tego faceta jest w jakikolwiek sposób pożądane? Oczywiście, że nie, jak można pożądać czegoś, co ma się w nadmiarze? Swoim zachowaniem i zbyt dużą dostępnością tylko zniszczył swoją atrakcyjność w jej oczach i pokazał, że czuć od niego desperację. W takim wypadku bardzo możliwe, że nawet nie dojdzie do drugiej randki.

W takim razie kiedy napisać do dziewczyny po randce? Przede wszystko nie należy pisać tego samego dnia. Żadnych pytań czy bezpiecznie dotarła do domu, czy dziękowania za wspólny wieczór, mimo że niektórzy uważają, że tak wypada. Poczekaj z tym do następnego dnia. Najlepiej odezwać się w ciągu 24 do 48 godzin. Wcześniej nie warto, bo tak jak opisałem to wyżej, czuć w tym desperację. A dłuższe nie odzywanie się może okazać się zbyt dużym naciąganiem struny i kobieta może uznać, że ci się nie spodobała i powoli zacznie o tobie zapominać.

co napisać dziewczynie po pierwszej randce

Co napisać dziewczynie po pierwszej randce?

Co napisać do dziewczyny po pierwszym spotkaniu? Jeśli nie odezwała się jako pierwsza w ciągu 24 godzin po randce, możesz coś do niej wysłać. Zwróć uwagę, żeby to, co napiszesz było oznaką pewnego siebie faceta, który zna swoją wartość. Czyli nie pisz jej nic w stylu, że bardzo ci się spodobała i że masz nadzieje, że będziecie razem. Na tym etapie jest na to o wiele za wcześnie i w ten sposób nie zbudujesz pożądania ze strony kobiety. A wręcz ją odstraszysz i na dodatek zmaleją szanse umówienia się na kolejne spotkanie. O ile w wolnych chwilach pracujesz nad swoim rozwojem, pamiętaj, żeby traktować siebie jak nagrodę. A nie jak jakiegoś poddanego.

Co napisać dziewczynie po pierwszej randce? Najlepiej napisać coś neutralnego. Dobrym pomysłem jest nawiązanie do jakiegoś tematu, o którym rozmawialiście na randce. Albo jeszcze lepiej – do jakiegoś żartu, z którego się śmialiście. Im bardziej na luzie tym lepiej. Jeśli odpisze, to super – pogadaj z nią chwilę, byle nie za długo. Podobnie jak przy proponowaniu pierwszej randki, trzy, czy cztery wymiany wiadomości w zupełności wystarczą. Pisaniem nie zbuduje się relacji, od tego są spotkania. Dlatego po krótkiej rozmowie szybko proponuj kolejną randkę. Jeśli ci odpisała i porozmawiała z widocznym entuzjazmem, nie powinno być problemu z pozytywną odpowiedzią.

Jeśli kompletnie nie masz pomysłu co napisać, od biedy możesz wysłać standardowe pytanie, czy bezpiecznie dotarła do domu. Potem tak samo jak napisałem wyżej – krótka rozmowa i szybka propozycja kolejnej randki.

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Co napisać po nieudanej randce?

Część dziewczyn, z którymi się umówisz, z tego, czy innego względu ci się nie spodoba. W przypadku, gdy trafi ci się nieudana randka, nie musisz pisać do kobiety jako pierwszy. Zrobisz jej tylko niepotrzebnie nadzieję. Jeśli jednak dziewczyna sama napisze pierwsza, na pewno nie stosuj ghostingu. Takie zachowanie jest słabe. Powinieneś coś odpisać. Ale nie oznacza to, że musisz z nią wchodzić w dłuższe rozmowy. Możesz od razu napisać coś w tylu:

Dziękuję za wczorajsze spotkanie. Jednak nie uważam, żeby to było to, czego szukam. Życzę Ci powodzenia.

I tyle – krótko, z klasą i na temat, więcej nie trzeba.

Co napisać dziewczynie po pierwszej randce? - podsumowanie

Jeśli chodzi o to, co napisać do dziewczyny po pierwszej randce, to tyle. Pamiętaj tylko, że nie zawsze udaje się umówić na drugą randkę. Jest to zupełnie normalne. Jeśli uda ci się umówić na drugie spotkanie z co drugą dziewczyną, to będzie to solidny wynik. Nawet gwiazdy Hollywood nie mają stuprocentowej skuteczności. Dlatego, gdy szukasz dziewczyny, warto chodzić na wiele randek. Jeśli nie przychodzi ci to tak łatwo, jakbyś chciał, polecam skorzystanie z mojego Poradnika.