Opublikowano

Co oznaczają skróty na Tinderze? ONS, FWB i inne.

skróty na tinderze

Przeglądając profile na Tinderze często można natknąć się na różnego rodzaju skróty w opisach użytkowników. Wyjaśnijmy sobie zatem wszystkie te występujące w opisach skróty na Tinderze, czy Badoo jak ONS, FWB, ESFJ, ENFP. Niektóre z nich dotyczą typu relacji, jaki interesuje daną osobę, inne z kolei mówią o tym, jaki ktoś ma typ osobowości.

Skróty na Tinderze dotyczące typu relacji

ONS - “One Night Stand”

ONS – czyli spotkanie na jedną noc/przygoda na jedną noc. Taki skrót na Tinderze w opisie profilu mówi, że osoba która go napisała jest zainteresowana tylko jednorazowym seksem i niczym więcej.

Najczęściej jednak skrót ten jest wpisywany w profilach kobiet na aplikacjach randkowych jako “No ONS”, czyli żadnych spotkań na jedną noc. Oczywiście deklaracje deklaracjami, a życie życiem i różnie z tym bywa, szczególnie jak natrafią na odpowiedniego mężczyznę.

Swoją drogą, jak już napisałem w tym artykule, ONS z punktu widzenia mężczyzny jest wyjątkowo nieefektywne. Zakładać profil, pisać z dziewczynami i iść na randkę tylko po to, żeby skończyło się na jednorazowej przygodzie? I potem z kolejną to samo? Dodatkowo nie z każdą kobietą, z którą pójdziesz na randkę, się to uda… Straszne marnotrawstwo czasu. Moim zdaniem dla mężczyzn, jeśli zainteresowani są luźnymi relacjami, zdecydowanie lepsze jest FWB. A skoro o tym mowa…

FWB - “Friends with Benefits”

FWB – czyli przyjaciele z korzyściami. FWB oznacza luźny typ relacji oparty tylko na seksie. Z taką osobą nie chodzisz do kina, czy na spacer do parku. Spotykacie się tylko na seks bez zobowiązań.

Podobnie jak w przypadku ONS, kobiety na aplikacjach randkowych używają tego skrótu najczęściej w parze z zaprzeczeniem, czyli No FWB. I podobnie jak w przypadku ONS, niektóre kobiety nie zawsze trzymają się tego postanowienia. Nawet jeśli w opisie na aplikacji randkowej wpisała skrót No FWB.

Ten typ relacji jest zdecydowanie efektywniejszy dla mężczyzn, niż ONS. Gdy wejdziesz z kobietą w relację FWB, może ona trwać przez wiele miesięcy. Możesz również mieć kilka FWB w swoim życiu naraz.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

LTR - “Long-term Relationship”

LTR – taki skrót na Tinderze oznacza, że osoba, która go użyła zainteresowany jest jedynie poważnymi związkami, które opierają się na głębszych uczuciach. Poszukuje więc długotrwałych relacji. W teorii nie jest więc zainteresowana ONS, czy FWB.

Skróty na Tinderze dotyczące typów osobowości

W opisach kobiet na Tinderze często można natknąć się na skróty informujące jakiego jest ona typu osobowości. Swój typ można uzyskać rozwiązując popularny Test Myers-Briggsa. Rozróżnia on szesnaście typów osobowości. Określa on osobowość na podstawie czterech wymiarów: introwersji lub ekstrawersji, myślenia lub odczuwania, poznania lub intuicji oraz osądzania lub obserwacji.


Poszczególne typy osobowości to:


INTJ – osobowość “Architekt”. Wolą oni pracować sami i nie są zbyt towarzyscy. INTJ z reguły są osobami praktycznym i kreatywnymi. Wyróżnia ich niezależność myślowa i  kładzenie nacisku na efektywność. INTJ stanowią zaledwie dwa procent ludności. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie 0,8%.


INTP – osobowość “Logik”. INTP podchodzą do problemów w sposób analityczny i są samodzielni w działaniu.  Jest to typ cichy, powściągliwy, elastyczny oraz potrafiący się przystosować do sytuacji. INTP mają niezaspokojone pragnienie wiedzy. 


ENFJ – osobowość “Protagonista”. Cechuje ich naturalna pewność siebie. ENFJ wykazują dużą zdolność do komunikacji interpersonalnej. Interesują się swoimi bliskimi często angażując się emocjonalnie w ich problemy. Gdy trzeba podjąć działania ENFJ często przyjmują postawę lidera.


ENTP – osobowość “Dyskutant”. ENTP uwielbiają wchodzić w dyskusje z innymi i niszczyć ich argumenty. Lubią kwestionować dominujące sposoby myślenia. ENTP stale poszukują wiedzy. Mają płodny umysł, jednak z reguły z trudem przychodzi im radzenie sobie z prozaicznymi aspektami realizacji własnych pomysłów


INFJ – osobowość “Rzecznik”. Ludzi o tym typie osobowości cechuje poczucie idealizmu i moralności. INFJ są zdolni do konkretnych działań, aby osiągać pozytywne rezultaty. INFJ są z reguły cisi, jednak mają przy tym silną wolę. Gotowi są walczyć o idee, w których słuszność wierzą.


INFP – osobowość “Pośrednik”. INFP są niezwykle lojalni i oddani najbliższym ludziom. Są prawdziwymi idealistami i zawsze starają się dostrzec dobre cechy w drugim człowieku. INFP posiadają ogromną wyobraźnię i otwarty umysł.


ENFJ – osobowość “Protagonista”. Ludzi o tym typie osobowości charakteryzują zdolności przywódcze i pewność siebie. ENFJ łatwo przychodzi komunikacja z innymi. ENFJ żywo interesują się swoimi towarzyszami i obdarzają ludzi dużym zaufaniem.


ENFP – osobowość “Działacz”. ENFP wyróżniają się wizjonerską naturą. Bardziej niż stabilności i poczucia bezpieczeństwa potrzebują kreatywności i swobody. ENFP pociągają więzi społeczne i emocjonalne, które nawiązują z innymi ludźmi. Często są bardzo emocjonalni i wrażliwi.


ISTJ – osobowość “Logistyk”. Charakteryzuje ich uczciwość, logika i dobre zorganizowanie. ISTJ mają silne wewnętrzne poczucie obowiązku, które sprawia, że zawsze wywiązują się z obietnic i obowiązków, których się podejmują. ISTJ preferują pracę w samotności. Lubią być odpowiedzialni za to co robią.


ISFJ – osobowość “Obrońca”. Cenią harmonię, współpracę i bezpieczeństwo. ISFJ są wrażliwi na uczucia innych ludzi i mają bogate życie wewnętrzne. Stale absorbują informacje na temat ludzi i sytuacji, które są dla nich ważne. ISFJ mają szacunek dla tradycji i praw.


ESTJ – osobowość “Wykonawca”. ESTJ są szczerzy i mają silne przekonania, więc zdarza się, że są zbyt krytyczni i wymagający. W obliczu silnych przeciwności trzymają się swoich zasad.  ESTJ przewodzą innym poprzez dawanie przykładu. Wykazują się poświęceniem i konsekwentną uczciwością.


ESFJ – osobowość “Doradca”. Są altruistami i czują wewnętrzny obowiązek pomagania i czynienia dobra. ESFJ lubią obserwować innych ludzi i śledzić to, co dzieje się dookoła.  ESFJ cechują się dużym szacunkiem do autorytetów. Zwykle jako pierwsi zauważają, co powinno zostać zrobione.


ISTP – osobowość “Wirtuoz”. ISTP dążą do tego, żeby zrozumieć, w jaki sposób wszystko działa. Cechują się trzeźwym umysłem, praktycznością i żywą ciekawością względem świata. ISTP lubią pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem, szczególnie z osobami, na których im zależy.


ISFP – osobowość “Poszukiwacz Przygód”. ISFP mają serdeczną naturę. Są życzliwi, czuli i delikatni. Osoby o tym typie osobowości starają się cieszyć, na ile to możliwe, i chcą doświadczać w swoim życiu jak najwięcej. Swoimi zachowaniami lubią rzucać wyzwanie tradycyjnym normom zachowań. W swoich zachowaniach często są spontaniczni i nieprzewidywalni.


ESTP – osobowość “Przedsiębiorca”. Ludzie o tym typie osobowości są energiczni, lubią ryzyko i silne przyjemności. ESTP często uważają, że zasady są po to, żeby je łamać. Są naturalnymi liderami i uwielbiają być w centrum uwagi. ESTP nie lubią siedzieć bezczynnie i żyją chwilą.


ESFP – osobowość “Animator”. Uwielbiają być w centrum uwagi. ESFP są niezwykle towarzyscy i nic nie sprawia im takiej przyjemności jak zabawa w gronie przyjaciół. W sytuacjach konfliktowych często pełnią rolę rozjemców. ESFP cechują się bardzo dobrze rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi.

Pozostałe skróty na Tinderze

mlh tinder – Make Life Harder – popularny profil na Instagramie

skrót 420 tinder – slangowe określenie związane z konopiami

A może coś innego niż Tinder? Wypróbuj Erodate – najpopularniejszy polski portal do szybkich randek, któremu zaufało tysiące kobiet i mężczyzn.