Opublikowano Dodaj komentarz

Co to jest friendzone? Jak wyjść z friendzone skutecznie?

friendzone co to

Zastanawiasz się nad pytaniem jak wyjść z friendzone? To dobrze, bo są różne miejsca, w których nikt z pewnością nie chce się znaleźć – spadający samolot, wnętrze wulkanu, oko cyklonu… Innym takim miejscem jest właśnie friendzone. Jednak z jakiegoś powodu wielu mężczyzn wpada w tę pułapkę, niektórzy wielokrotnie.

Najlepiej w bagno, jakim jest friendzone, nie wchodzić. Ale jak już się w nie weszło, trzeba jak najszybciej uciec. Dlatego w tym artykule odpowiemy sobie na pytania: co to jest friendzone, na czym polega friendzone, jak rozpoznać friendzone, jak wyjść z friendzone?

Co to friendzone?

Na czym polega friendzone? Friendzone, inaczej strefa przyjaźni, to relacja między dwojgiem ludzi, w której jedna ze stron chciałaby czegoś więcej, niż tylko przyjaźni. Natomiast druga osoba nie ma na to ochoty. Strona, która pragnie czegoś więcej, zwykle nie zdradza swoich uczuć, bo obawia się, że spowoduje to zakończenie relacji.

Tyle mówi oficjalna, ugłaskana definicja. Ale nieoficjalnie, nie oszukujmy się, to mężczyźni są stroną, która zdecydowanie częściej znajduje się we friendzone, nie na odwrót. A tak się składa, że ten artykuł, jak i cały blog jest przeznaczony dla facetów. Nie owijajmy więc w bawełnę i ustalmy sobie definicję dla nas, mężczyzn. Co to friendzone?

Friendzone to sytuacja, w której spędzasz swój wolny czas z kobietą, którą uważasz za atrakcyjną i chciałbyś pójść z nią do łóżka. Jednak ona tego nie chce.

No, teraz brzmi to jaśniej i lepiej oddaje smutną rzeczywistość, w której znajduje się wielu mężczyzn.

Czym friendzone nie jest

Ustaliliśmy już czym jest friendzone. Jednak czasem występują relacje, które niektórzy określają byciem we friendzonie, choć tak nie jest.

Przykładem takiej sytuacji jest praca. Jeśli pracujesz z kobietą, która ci się podoba i chciałbyś pójść z nią do łóżka, ale nie spędzasz z nią wolnego czasu, jest to okey. Zgadza się, nie jest to komfortowe, ale na pewno nie jesteś wówczas we friendzonie. W takim przypadku jesteś zmuszony do przebywania z nią przez okoliczności. Nie robisz tego specjalnie. Nie marnujesz na nią swojej energii, czasu i nie uganiasz się za nią. Masz problem dopiero, gdy zaczniesz przeznaczać na nią swój czas po pracy. Nie powinieneś jednak tego robić, bo to prosta droga do wpadnięcia we friendzone.

Również jest w porządku, gdy spędzasz wolny czas z kobietą, która ci się nie podoba. W takiej sytuacji zfriendzonowana jest być może kobieta, ale nie ty, bo nie jest dla ciebie atrakcyjna.

Zdecydowanie nie jest w porządku dopiero, gdy spędzasz swój wolny czas z dziewczyną, która ci się podoba, a ty jej nie. Wartościowy, pewny siebie facet nigdy nie godzi się na taki układ.

Minusy bycia w strefie przyjaźni

Dlaczego friendzone to fatalne miejsce, na które żaden facet nie powinien się godzić?

Friendzone jest zły, ponieważ:


  • niszczy twoje poczucie własnej wartości,

  • marnujesz swój czas na kobietę, u której prawie na pewno nie masz szans, zamiast skupić się na innych dziewczynach,

  • tak naprawdę nawet nie jesteś jej przyjacielem, tylko wygodną opcją, gdy potrzebuje jakiejś pomocy i dostarczycielem atencji,

  • jest to jednostronna, toksyczna relacja, w której kobieta otrzymuje znacznie więcej, niż mężczyzna,

  • ci, którzy widzą wasz układ, mają z ciebie beke,

  • stajesz się dokładnym przeciwieństwem samca alpha.

Jak rozpoznać friendzone?

Faceci, którzy są we friendzone, myślą że jak będą dostatecznie mili, to pójdą z dziewczyną do łóżka, wejdą w związek i będą żyli długo i szczęśliwie. Łudzą się w ten sposób, że kobieta w końcu dostrzeże w nich rycerza na białym koniu i że możliwa jest ścieżka z friendzone do związku.

Tymczasem przejście z friendzone do związku jest bardzo mało prawdopodobne z prostego powodu. Gdy kobieta cię friendzonuje, a ty, jak grzeczny chłopiec, godzisz się na to, stajesz się dla niej aseksualny. Dokładnie tym się stajesz – chłopcem, nie mężczyzną. Jesteś wówczas dobry do słuchania jej historyjek, pomagania w różnych sytuacjach, dawania jej podwózek swoim autem, bycia tamponem emocjonalnym… Ale nie do związku. Co jest w sumie normalne – przecież żadna normalna kobieta nie będzie czuła pociągu do kogoś, kogo ma za chłopca.

Podsumowując:

Jak rozpoznać friendzone? Jeśli tkwisz w relacji z kobietą, która ci się podoba i chciałbyś z nią pójść do łóżka i ewentualnie wejść w związek, a ona z tobą nie, to jesteś we friendzonie. Nie jesteś dla niej atrakcyjny i możesz co najwyżej zostać kolegą, ale nikim więcej.

Z friendzone do związku - czy warto próbować?

Czy z friendzone da się wyjść? Czy możliwe jest trafienie z friendzone do związku? Po internecie od czasu do czasu krążą komentarze, że komuś się to udało. I pewnie faktycznie tak jest. Ale nie ma co się oszukiwać – z pewnością jest to niewielki procent facetów, którzy zostali zfriendzonowani. Zdecydowana większość jak wpadła we friendzone, tak tkwi w nim przez długie miesiące, a nawet i lata.

A poza tym, nawet jeśli tym nielicznym powiodło się trafić z friendzone do związku, to za jaką cenę… Zmarnowana energia, czas, zniszczone poczucie własnej wartości, zaniedbanie swojego życia, przez ciągłe myślenie o jednej dziewczynie… Gra z pewnością nie jest warta świeczki.

Dodatkowo często te mityczne wyjście z friendzone do związku jest spowodowane tym, że kobieta trzymała faceta jako opcję B. Gdy pozostałe jej nie wypaliły, wzięła co było. Nie wiem jak ty, ale ja już wolałbym być sam, niż wchodzić w związek jako opcja zapasowa.

Dlatego uważam, że nie ma co się starać o związek z kobietą, która wrzuciła cię do strefy przyjaźni. W końcu nie zrobiła tego bez powodu. Najzwyczajniej w świecie nie podobałeś jej się wystarczająco. Jednak uznała, że wygodnie będzie jej mieć pod ręką kogoś, kto będzie ją adorował, słuchał jej żali i pomagał w różnych rzeczach. Wszystko to zostawia nas tylko z jedną opcją na to jak wyjść z friendzone. A skoro o tym mowa…

Jak wyjść z friendzone?

Realna droga do wyjścia z friendzone jest tylko jedna – poprzez zerwanie kontaktu. Powinieneś przestać spędzać czas z dziewczyną, która cię zfriendzonowała. Pisanie i rozmowy telefoniczne też odpadają. Zero kontaktowania się.

Jak to zrobić? Powiedz jej, że jesteś zajęty i musisz się skupić na swoim rozwoju, pracy itp. I uważaj – gdy to zrobisz, bardzo możliwe, że zaczniesz otrzymywać od tej dziewczyny wiadomości i telefony. Czy to dlatego, że nagle chce wejść z tobą w związek? Nic z tych rzeczy. Będzie to spowodowane nagłym ucięciem atencji, jaką od ciebie otrzymywała. Przyzwyczaiła się do tego i gdy zabraknie jej twojej uwagi, będzie jak na głodzie. Nie daj się w to wciągnąć i grzecznie, acz stanowczo utnij wszelkie próby kontaktu. Gdy dalej będzie próbować, zignoruj ją.

I wiesz co? Gdy zerwiesz z nią kontakt, to naprawdę skup się na sobie. Zadbaj o wygląd, modę, sylwetkę, rozwój… Gdy poświęcisz się temu chociaż przez sześć miesięcy, będziesz zdziwiony jak pozytywne zmiany wprowadziło to w twoim życiu. Staniesz się również atrakcyjniejszy dla kobiet. Gdy wówczas spojrzysz na siebie wstecz, najprawdopodobniej będzie ci głupio przed samym sobą, że tkwiłeś w takiej relacji.

Pamiętaj, nie ma co robić sobie nadziei, że dziewczyna może w końcu coś w tobie dojrzy. Gdyby tak miało być, to wydarzyłoby się to już dawno temu. Skoro nie chce, to nie pozostaje nic innego i zakończyć friendzone zerwaniem kontaktu i skupieniem się na swoim rozwoju, jaki i poznawaniu nowych kobiet.

jak wyjść z friendzone

Jak nie wejść we friendzone?

Dlaczego w ogóle dałeś się wrzucić do friendzone? Spójrzmy prawdzie w oczy. Najprawdopodobniej nie miałeś innych opcji wśród kobiet. Nie cieszyłeś się wystarczającym powodzeniem, dlatego tak bardzo przywiązałeś się do tej jednej kobiety, która zwróciła na ciebie trochę uwagi.

Czy mężczyzna, który nie ma problemu z umawianiem się na randki, zaciąganiem kobiet do łóżka, wchodzeniem w związki, dałby się kiedykolwiek wciągnąć do strefy przyjaźni? Oczywiście, że nie. Gdyby jakakolwiek kobieta spróbowała to zrobić, zerwałby z nią kontakt i umówił się z inną.

Wobec tego jak nie wejść we friendzone? Zadbaj o to, żeby mieć powodzenie wśród kobiet. Popracuj nad sobą. Zadbaj o wygląd, ubiór, sylwetkę. Naucz się podrywać kobiety. Oprócz tego miej cele w życiu, dla których rano warto wstawać z łóżka. Wszystko to sprawi, że będziesz dużo mniej skłonny do tego, żeby dać się wrzucić w strefę przyjaźni.

Jak wyjść z friendzone? - podsumowanie.

Friendzone to typ toksycznej relacji, której każdy szanujący się facet powinien unikać jak ognia i nie dawać się w nią wciągnąć. Jeśli jednak tak się stało, nie pozostaje nic innego jak zerwać kontakt z dziewczyną, która cię zfriendzonowała. Najlepiej żeby było to połączone z jednoczesnym skupieniem się na swoim rozwoju, jak i poznawaniu nowych kobiet. Sprawi to, że najprawdopodobniej już nigdy więcej nie dasz się wciągnąć w strefę przyjaźni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *