Opublikowano

Co to red flag? Czerwone flagi w związku – przykłady.

czerwone flagi w związku

Umawiając się na randki natrafisz na różne typy kobiet. Wybranie do stałej relacji takiej, która będzie wzbogacała twoje życie jest niezwykle istotne. Wejście w związek z nieodpowiednią kobietą potrafi zniszczyć życie mężczyzny. Dlatego ważną umiejętnością dla każdego faceta jest dostrzeganie tzw. czerwonych flag, czyli cech i zachowań u dziewczyn, które pokazują, że związek z nią to zły pomysł. W tym artykule omówimy więc co to red flag, jakie są czerwone flagi w związku oraz jakie są czerwone flagi na początku znajomości.

Co to red flag?

Red flag, inaczej czerwona flaga to sygnały ostrzegawcze w zachowaniu drugiej osoby świadczące o tym, że utrzymywanie z nią kontaktu prawdopodobnie zrodzi w przyszłości problemy. Red flags występują w różnych sytuacjach – mamy na przykład czerwone flagi w związku, w pracy, czy w przyjaźni.

Nigdy nie powinieneś ignorować czerwonych flag. Kobieta, u której je zauważysz, zdecydowanie nie jest dobrym materiałem na partnerkę. Wchodząc z nią w związek, spostrzeżesz, że gdy tylko minęła faza zauroczenia, twoje życie się pogorszyło. Dlatego już od początku znajomości zachowuj czujność i zwracaj uwagę na wszelkie zachowania, które będą sygnałami ostrzegawczymi.

Czerwone flagi u dziewczyn

Jeśli twoja partnerka lub dziewczyna, którą chcesz zdobyć, przejawia któreś z poniższych zachowań, możliwe, że powinieneś zastanowić się nad przyszłością waszej relacji. Oczywiście w relacji zawsze powinno być miejsce na kompromisy, jednak red flag w związku to niewątpliwie sygnał, któremu warto poświęcić swoją uwagę.

Jakie są największe czerwone flagi u dziewczyn?

1. Utrzymuje kontakt z byłym

Jeśli dziewczyna utrzymuje kontakt z byłym, to prawdopodobnie oznacza to, że trzyma go jako opcję zapasową. Na wypadek, gdyby coś między nią, a jej obecnym facetem się nie ułożyło. I nie traktuje go jako mężczyznę jej życia, a raczej jako gościa, który spełnił wystarczająco dużo punktów z jej checklisty, więc weszła z nim w związek z rozsądku.

Nie są to rzadkie przypadki. Wg badań około 50% kobiet będących w związku, utrzymuje kontakt z facetem, którego traktuje jako opcję zapasową, na wypadek gdyby miała się rozejść ze swoim obecnym partnerem. Zwykle jest to właśnie były partner, albo dawny przyjaciel.

Zobacz także: Jak wyjść z friendzone?

2. Wiecznie nieszczęśliwa

Kobieta, która jest wiecznie nieszczęśliwa, pozbawi cię radości życia. Ten typ kobiet traktuje każdego faceta, z którym wejdzie w związek, jako wybawcę. Nie brakuje mężczyzn, którzy chętnie wchodzą w tę rolę, jednak każdy potem tego żałuje.

Nie da się nic zrobić, żeby uszczęśliwić taką kobietę. Co jest przecież do przewidzenia, w końcu szczęście w pierwszej kolejności bierze się z wewnątrz nas, nie z zewnątrz. Nie wchodź więc w rolę bohatera i trzymaj się od takich dziewczyn z daleka, bo jej nieszczęście pociągnie w dół także ciebie.

3. Stosuje przemoc fizyczną

Jest to bardzo duża czerwona flaga w relacji. Powinieneś za wszelką cenę unikać kobiet stosujących przemoc. Zwykle zaczyna się niewinnie – na przykład od popychania. Jednak z czasem robi się tylko gorzej.

Mężczyźni w takich sytuacjach są w gorszej pozycji przed prawem, niż kobiety. W końcu są znacznie silniejsi fizycznie. Ciężko więc udowodnić swoją niewinność, gdy przyjeżdża policja. Dlatego nigdy nie toleruj przemocy i trzymaj się od takich kobiet z daleka.

4. Szukająca atencji

Prawie każdy z nas jest obecny w taki, czy inny sposób na social mediach. Jednak większość z nas, o ile wrzuca na nie cokolwiek, to są to co najwyżej zdjęcia z wakacji raz w roku.

W przypadku, gdy będąca w związku kobieta regularnie wrzuca swoje prowokujące zdjęcia na social media, to oznacza, że szuka atencji u innych mężczyzn. Jednocześnie często w ten sposób “bada rynek” i sprawdza, czy może jest w stanie wejść w związek z kimś lepszym niż jej obecny chłopak. Takie zachowanie to czerwona flaga w relacji.

5. Ekstremalnie zazdrosna

Odrobina zazdrości w związku jest zupełnie naturalna. Oznacza to, że dziewczynie zależy na jej facecie. Jednak istnieją kobiety, u których zazdrość przekracza wszelkie normy zdrowego rozsądku.

Mężczyźni w takich związkach są pod ciągłą obserwacją. Mają sprawdzaną zawartość telefonów, tłumaczą się z wszelkich spóźnień, ich wydatki z karty są przeglądane. Ekstremalnie zazdrosna kobieta śledzi nowe znajomości na social mediach jej faceta i stalkuje każdą dziewczynę, z którą zawarł znajomość. Zdecydowanie jest to czerwona flaga w relacji.

Wszystko to jest najzwyczajniej w świecie wyczerpujące psychicznie dla mężczyzny. Zazdrosne kobiety mają problem przede wszystkim z sobą i nie jest twoją rolą bycie jej terapeutą.

6. Wywołująca dramy

Kłótnie zdarzają się prawie każdej parze. Jednak istnieją kobiety, i jest ich dużo, które uwielbiają dramy. Potrafią je zrobić z niczego. Powód do kłótni jest tak naprawdę nieistotny. Prawdziwą przyczyną dramy jest zawsze to, że dana kobieta je po prostu lubi. Bo zapewnia jej emocje, bo dzięki dramie nie jest znudzona, bo nie lubi stabilności i woli jak “coś się dzieje”.

Nie sprawisz, że dana kobieta przestanie lubić dramy. Ale możesz zadbać o to, żeby nie wchodzić z taką dziewczyną w poważny związek. Kobieta lubiąca dramy szybko się ujawni i zacznie je wywoływać już na początku relacji. Jeśli dziewczyna, z którą się spotykasz wywoła jakąkolwiek kłótnie w ciągu pierwszych dwóch-trzech miesięcy związku, to znaczy, że masz do czynienia z jedną z nich. Potraktuj to jako czerwoną flagę na początku znajomości i utrzymuj z nią co najwyżej relację FWB.

7. Posiadająca uzależnienia

Kobiety z uzależnieniami to zdecydowanie red flag w związku. Mogą to być przykładowo alkohol, narkotyki, namiętne oglądanie seriali, zakupoholizm i wiele innych. Każde z nich jest samodestrukcyjne i dominuje życie tej osoby. A przy okazji wpłynie to negatywnie także na ciebie. Nie da się stworzyć zdrowego związku z osobą, której większość myśli codziennie krąży wokół jakiejś jednej rzeczy, bądź czynności. Jeśli nie chcesz pakować się w kłopoty, twoja kobieta nie powinna posiadać żadnego uzależnienia.

8. Z wiecznymi problemami finansowymi

Istnieje typ ludzi, który jest w wiecznych tarapatach finansowych. Biorą się one z nierozważnych zakupów, zaciąganiu pożyczek itp. Kończy się to zawsze długami.

W przypadku gdy napotkasz kobietę podejmującą nierozważne decyzje finansowe, nie zgrywaj wybawiciela i nie ratuj jej z długów. Nic tym nie osiągniesz, to droga donikąd. Planowanie z nią wspólnej przyszłości to zdecydowanie zły pomysł. Wyciągniesz ją z finansowych kłopotów raz, a ona wpadnie w nie znowu. Traktuj to jako red flag w związku. Jako ogarnięty mężczyzna zdecydowanie zasługujesz na lepszą partnerkę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Czerwone flagi w związku - podsumowanie

Kobieta może twoje życie wzbogacić i sprawić, że rozwiniesz skrzydła, albo może wszystko skomplikować. Wszystko zależy od tego z kim się zwiążesz. Dlatego kładź duży nacisk na szukanie takiej, która jest wartościowa. Dobrym na to sposobem jest zwracanie uwagi na zachowania, które są czerwonymi flagami. W artykule wymieniłem główne przykłady red flags, ale jest ich więcej. Dlatego miej standardy i już od początku znajomości nie lekceważ u kobiety zachowań, które są niepokojące, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.