Opublikowano

Czego unikać na pierwszej randce z dziewczyną? Top 10 błędów.

czego unikać na pierwszej randce

Pierwsza randka potrafi być stresującym doświadczeniem. Zwłaszcza gdy wcześniej nie spotykałeś się z dziewczynami, możesz nie wiedzieć jak się zachować. Dlatego w tym artykule omówimy sobie czego unikać na pierwszej randce. Wykorzystaj moje wskazówki i nie popełniaj najczęstszych błędów innych facetów, którzy zmarnowali swoje okazje na podryw.

Czego unikać na pierwszej randce?

Poniżej znajdziesz 10 najczęstszych błędów, których należy unikać na pierwszej randce. Stosując się do tych zasad z pewnością zwiększysz swoje szanse na poderwanie atrakcyjnej dziewczyny.

1. Nie wręczaj jej prezentów

Czy wręczenie dziewczynie kwiatów, czy czekoladek na pierwszej randce to dobry pomysł? Zdecydowanie nie, na tym etapie jest na to o wiele za szybko. Idziecie na randkę jako dwoje równych ludzi, którzy chcą sprawdzić czy przypadną sobie nawzajem do gustu. Jeśli w takiej sytuacji przyjdziesz z prezentem, pokażesz że za bardzo ci zależy. Zakomunikujesz też, że nie czujesz się wystarczający i musisz wspomóc się prezentem.

Dziewczyna może przez to wyczuć od ciebie desperację i małą pewność siebie. Nie będziesz więc dla niej atrakcyjnym mężczyzną. Dlatego nie wręczaj prezentów na pierwszym spotkaniu. Są one przeznaczone dla kogoś na kim nam zależy, a nie dla osoby, z którą idziemy na pierwszą randkę.

czego unikać na pierwszej randce

2. Nie opowiadaj o swoich byłych dziewczynach

Prawdopodobnie najgorszym tematem, jaki możesz poruszyć na pierwszej randce, jest opowiadanie o swoich byłych. Choćby dlatego, że randka powinna mieć luźną atmosferę i oboje powinniście się na niej dobrze czuć i bawić. A słuchanie opowiadań drugiej strony o byłym partnerze to całkowite przeciwieństwo dobrej zabawy.

Powinieneś również skupić się na dziewczynie, z którą jesteś na randce i na tym, żeby ją lepiej poznać. A nie żyć przeszłością i wspominać byłą. Przy okazji pokazując, że nie jesteś gotowy na nową relację.

3. Nie komplementuj jej wyglądu

Pierwsza randka to zbyt wcześnie na mówienie dziewczynie jaka jest piękna. Komplementy dotyczące wyglądu są przeznaczone dla osoby, z którą jesteś w związku.

Przy okazji podryw poprzez komplementy po prostu nie działa. Działał może w czasach młodości twojego dziadka. Jednak wiele się zmieniło. Pojawiły się social media i aplikacje randkowe. Obecnie większość kobiet na Tinderze, Badoo, czy Instagramie ma zapchane skrzynki komplementami od zdesperowanych facetów. Gdy sam zaczniesz chwalić jej wygląd, wrzucisz się do jednego worka razem z nimi.

4. Nie mów więcej niż ona

Masz zdecydowanie większe szanse, że spodobasz się dziewczynie, gdy na pierwszym spotkaniu to ona będzie mówiła więcej, niż ty. Stoi za tym kilka powodów. Choćby taki, że generalnie kobiety podczas randkowania są bardziej wybredne od mężczyzn. Często więc wystarczy, że powiesz jedną rzecz, która jej się nie spodoba i w jej głowie zostaniesz skreślony. Im mniej będziesz mówił, tym mniej okazji do “gafy”.

Nie bój się tego, że jak nie będziesz wygadany, to uzna cię za wycofanego gościa. Wręcz przeciwnie. Prędzej uzna cię za trudnego do rozgryzienia, a czasem wręcz za wyzwanie.

Jak więc sprawić, żeby to ona mówiła więcej? Bardzo prosto. Słuchaj tego co mówi i skup się na zadawaniu pytań.

5. Unikaj wyrażania negatywnych emocji

Atmosfera na randce powinna być pozytywna. W końcu prawie każdy z nas woli towarzystwo osób, które mają optymistyczne podejście do życia. Unikaj więc wyrażania w trakcie spotkania z dziewczyną jakichkolwiek negatywnych emocji. Nie narzekaj na szkołę, szefa z pracy, lokal, w którym siedzicie, czy na obsługę, która wolno podaje wam napoje. Faceci, którzy nie umieją powstrzymać się od narzekania, nie robią dobrego wrażenia na kobietach.

Na randce unikaj również tematów, w których łatwo o negatywne emocje. Przykładowo polityka, religia itp. Może się okazać, że macie kompletnie inne zdanie na któryś z tematów, przez co atmosfera zrobi się słaba.

6. Unikaj siedzenia w telefonie

Zerkając w telefon podczas randki pokażesz, że jesteś znudzony i że nie zależy ci na poznaniu dziewczyny, z którą się umówiłeś. Nie kładź go również na stole. Wytrzymanie tej godziny, czy dwóch bez telefonu nie powinno stanowić problemu.

Oczywiście może też zdarzyć się, że musisz z niego skorzystać, ale w takiej sytuacji przeproś i zrób to najszybciej, jak się da.

7. Unikaj randek w stylu “kino i kolacja”

Pierwsza randka powinna mieć niezobowiązujący charakter. Najlepiej do tego sprawdzi się umówienie się na szybką kawę lub drinka. Da wam to możliwość sprawdzenia, czy chcecie budować relację, czy to jednak nie to. Przy okazji dzięki temu będziesz mógł się szybko ewakuować, gdy stwierdzisz, że ci się nie podoba. No i wydasz niewiele pieniędzy.

Z kolei randki w stylu kino plus kolacja trwają wiele godzin. W sytuacji, gdy nie przypadniecie sobie do gustu, tkwienie na niej przez kilka godzin będzie męczarnią. Do tego drogą męczarnią, bo będziesz miał dużo wyższy rachunek do opłacenia, niż w przypadku kawiarni.

czego unikać na pierwszej randce

8. Nie proponuj dzielenia rachunku

Przyjęło się, że to facet płaci za rachunek na pierwszej randce. Nie ma więc co wyskakiwać z pomysłem dzielenia go na pół. Nawet jeśli dziewczyna sama to zaproponuje, po prostu podziękuj i zapłać. Jeśli, tak jak doradzam, pójdziecie na kawę, to rachunek będzie niewysoki i opłacenie go nie powinno stanowić problemu.

9. Nie bój się złapać z nią kontaktu fizycznego

Jeśli nie chcesz skończyć jedynie jako przyjaciel, powinieneś już od pierwszej randki łapać z dziewczyną kontakt fizyczny. Nie chodzi tu o rzucanie się do całowania, czy łapania za tyłek, a bardziej o drobne rzeczy. Przykładowo przepuszczając ją w drzwiach dotknij jej pleców. Gdy się śmiejecie, złap ją za ramię. Dzięki temu będziecie stopniowo zbliżać się do siebie. Dotyk buduje również napięcie, co sprawi, że staniesz się dla niej pociągający. A stąd już prosta droga do budowania relacji.

10. Nie stresuj się tym czy się jeszcze zobaczycie

Wiadomo, że dziewczyna, z którą idziesz na randkę, ci się podoba. Inaczej byś się nie umówił. Jednak mimo to, nie powinieneś się stresować tym, czy się jeszcze kiedykolwiek zobaczycie. W końcu idziesz na randkę z osobą, która jest dla ciebie obca lub prawie obca. Nie ma gwarancji, że się sobie spodobacie. Zdrowsze więc będzie podejście, w którym nie będziesz stresował się tym, czy się jeszcze spotkacie. Unikniesz w ten sposób wielu negatywnych emocji i rozczarowań. A jak coś nie wyjdzie z tą dziewczyną, to możesz przecież umówić się z inną.

Dodatkowo mężczyźni, którzy swoim zachowaniem pokazują, że ta randka nie jest dla nich wszystkim, są bardziej atrakcyjni dla kobiet. Czuć od nich pewność siebie i poczucie własnej wartości. A kobiety wolą przebywać w towarzystwie facetów, którzy nie stawiają ich na piedestale. I którzy mają swoje zainteresowania i plany swojego rozwoju, któremu poświęcają czas. A randkowania i zdobycia dziewczyny nie traktują jako jedynego celu w swoim życiu.

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Czego unikać na pierwszej randce - podsumowanie

Jeśli będziesz stosował się do powyższych zasad dotyczących tego czego nie robić na pierwszej randce, z pewnością będziesz skuteczniejszy w podrywie niż większość facetów. Pamiętaj jednak, że nawet będąc dobrze przygotowanym, randka nie zawsze okaże się sukcesem. Idź więc na nią z nastawieniem, że fajnie będzie jeśli się uda, ale jak nie to też ok. Przynajmniej zdobędziesz dodatkowe doświadczenie, które pomoże ci w kolejnych spotkaniach.