Opublikowano Dodaj komentarz

Czy warto zakładać Tindera w 2024?

jak podrywać na Tinderze

Zastanawiasz się czy warto zakładać Tindera? Nie ty jeden. Wśród młodszych osób ciężko znaleźć kogoś, kto chociaż raz nie miał tam konta. A i wśród starszych staje się coraz popularniejszy. Tinder przebojem wdarł się na scenę aplikacji randkowych już ładny kawał czasu temu i nie wygląda na to, żeby miał prędko zniknąć. Czy nam się to podoba, czy nie, ciężko go zignorować, jeśli chcemy kogoś poznać. Dlatego odpowiedzmy sobie na pytania: czy warto zakładać konto na Tinderze, jakie są wady i zalety Tindera, czy warto kupić Tinder Gold, co zamiast Tindera?

Jak działa Tinder?

Tinder to popularna aplikacja randkowa, która pozwala użytkownikom na rozmawianie ze sobą i umawianie się na randki. Żeby jednak móc porozmawiać, obie strony muszą najpierw wysłać sobie nawzajem polubienia. Robi się to poprzez przesuwanie profili poszczególnych osób w lewo, bądź w prawo. Tinder podsuwa nam profile do oceniania na podstawie preferencji, jakie wybraliśmy w ustawieniach aplikacji, takich jak wiek, czy odległość. Nad tym wszystkim czuwa algorytm Tindera, który dba o to, żeby podsuwanie profili do oceny nie odbywało się losowo.

Tinder - wady i zalety

Jeśli wahasz się czy warto zakładać Tindera, najlepiej wszystko przeanalizować sobie pod kątem plusów i minusów tej aplikacji. Pozwoli ci to na podjęcie jasnej decyzji czy warto zakładać konto na Tinderze. Jakie są wady i zalety Tindera?

Zalety Tindera:


 • prosty w obsłudze,

 • bardzo efektywny czasowo – możesz korzystać z niego kiedy tylko chcesz,

 • duża liczba użytkowników – jest to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa,

 • bardzo dobrze sprawdza się w dużych miastach – im większe miasto, tym lepiej,

 • bycie odrzuconym boli zdecydowanie mniej, niż przy poznawaniu kobiet twarzą w twarz,

 • w przeciwieństwie do podrywu w tzw. realu, nie trzeba się przełamywać, żeby zacząć rozmowę,

 • możesz go używać do poznawania kobiet zarówno do mniej zobowiązujących relacji, takich jak FWB, czy ONS, jak i do poważnych związków,

 • bardzo przyjazny sposób na poznawanie kobiet dla introwertyków.


Wady Tindera:


 • spora konkurencja – na Tinderze jest więcej mężczyzn, niż kobiet, ale w dużych miastach ta różnica nie jest szczególnie widoczna,

 • kobiety często nie odpisują na pierwszą wiadomość, mimo, że daliście sobie nawzajem polubienie – z tego powodu warto zadbać o to, żeby mieć dużo par,

 • nie działa zbyt dobrze dla mężczyzn w mniejszych miejscowościach,

 • mniej atrakcyjne kobiety dość często ukrywają swoje mankamenty za filtrami i dobrymi ujęciami, przez co możesz rozczarować się na randce,

 • Tinder nakłada różnego rodzaju ograniczenia, takie jak limit polubień, żeby zachęcić do kupna opcji premium.

Tinder - czy warto z niego korzystać?

Czy warto zakładać Tindera? Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety Tindera, uważam, że jest on zdecydowanie warty spróbowania. I to niezależnie od rodzaju związku jaki cię interesuje. Wbrew niektórym opiniom, na Tinderze można także znaleźć trwały związek. Jest wiele par, które są ze sobą długo i poznały się właśnie na tej aplikacji.

Warto również wziąć pod uwagę to, że w naszym kraju Tinder osiągnął ogromny sukces. Stał się wręcz synonimem randkowania. Prawie wszyscy, którzy kogoś szukają, są na tej aplikacji. Trudno więc go pominąć, jeśli sam chcesz poznać kobietę.

tinder czy warto

Jeżeli uważasz podobnie i na pytanie, czy warto korzystać z Tindera odpowiadasz twierdząco, to zanim dasz mu szanse, pamiętaj o jednym. W ostatnich latach poznawanie kobiet przez aplikacje randkowe stało się trudniejsze, niż było to jeszcze dziesięć lat temu. Czasy, gdy normalny facet mógł wrzucić randomowe zdjęcie z wakacji i trzy dni później szedł na randkę, dawno minęły. Ale trudniejsze nie znaczy trudne. Teraz po prostu trzeba poświęcić trochę czasu na stworzenie dobrego konta oraz nauczyć się rozmawiać z dziewczynami, żeby sprawnie umawiać się na randki. Potem idzie z górki.

Od czego najlepiej zacząć tworzenie profilu? Tinder to aplikacja wizualna. Przede wszystkim musisz więc zadbać o jak najlepsze zdjęcia. W tym celu powinieneś się umówić na zrobienie ich z kimś, kto zna się na fotografii. O ile nie wyglądasz jak filmowa gwiazda, wszelkie selfi i zdjęcia zrobione smartfonem przez kumpla odpadają. Rozczarujesz się tylko efektami. Wiem co mówię, przerabiałem to na sobie. To, jakie zdjęcia najlepiej wrzucić opisałem już tutaj. Pomocny może być również mój Poradnik.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Tinder Gold czy warto?

Na Tinderze, oprócz korzystania ze standardowego konta, masz także możliwość wykupienia płatnych subskrypcji, takich jak Tinder Plus, Tinder Gold oraz Tinder Platinum. Dają one różne możliwości, np. nielimitowane polubienia, zobaczenie kto wysłał ci lajka, lub wybranie dowolnej lokalizacji na świecie.

Czy warto korzystać z Tinder Gold i pozostałych subskrypcji? To zależy jak ci się powodzi na Tinderze. Jeśli masz mało par i nie jesteś w stanie umawiać się na randki, albo udaje ci się to raz na kilka miesięcy, to nie warto w to inwestować. W takim przypadku Tinder Gold nie pomoże i stracisz tylko pieniądze. Płatne subskrypcje nie są odpowiedzią na brak powodzenia.

Gdy nie cieszysz się powodzeniem, w pierwszej kolejności powinieneś uatrakcyjnić swój profil w taki sposób, żeby być w stanie umawiać się na randki. Najlepiej zacząć od zrobienia sobie dobrych zdjęć. Pomocny może być również mój Poradnik.

Natomiast, jeśli jesteś w stanie umawiać się z kobietami korzystając ze zwykłego konta, ale chciałbyś zwiększyć swoją efektywność, możesz rozważyć zakup Tinder Gold. W takiej sytuacji płatne konto faktycznie może pomóc polepszyć twoje rezultaty. Masz wówczas jakieś podstawy i Tinder Plus, czy Tinder Gold mogą ci rzeczywiście ułatwić umawianie się na randki.

Co zamiast Tindera? - inne aplikacje randkowe

Załóżmy jednak, że nie chcesz instalować Tindera. Jakie masz opcje do wyboru? To zależy, czy chcesz pozostać przy poznawaniu kobiet przez aplikacje randkowe, czy wolisz to robić twarzą w twarz.

Jakie są alternatywy dla Tindera? Jeśli chodzi o aplikacje randkowe, to masz do wyboru:

Badoo

Druga najpopularniejsza aplikacja randkowa w naszym kraju. Podobnie jak na Tinderze, masz na niej opcję oceniania dziewczyn poprzez przesuwanie profili w prawo, bądź w lewo. Ale oprócz tego daje też możliwość napisania wiadomości do kobiet bez otrzymania polubienia. Ja jednak nie uważam tego za zaletę. Sprawia to, że skrzynki większości kobiet są pełne wiadomości od facetów i to, co wysłałeś, może nawet nie zostać odczytane. A dodatkowo już po chwili pojawi się komunikat o tym, że jeśli chcesz napisać do kolejnej dziewczyny, to musisz kupić opcję premium.

Oprócz tego, stereotypowo mówi się, że konta na Badoo zakładają zwykle mniej inteligentne kobiety, niż na Tinderze. Czy faktycznie tak jest? Jeśli Tinder dla ciebie odpada, nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby założyć konto i samemu się przekonać.

Facebook Dating

Stosunkowo nowa aplikacja randkowa na rynku. Przynajmniej w porównaniu z Badoo i Tinderem. Została wydana przez Facebooka i w oparciu o niego działa. Ale bez obaw, nikt z twoich znajomych nie dowie się, że masz tam konto.

Facebook Dating nie ma jednak za dużej bazy użytkowników. W przyszłości może się to jednak zmienić. Opinie o tej aplikacji są raczej pozytywne. Choć istnieje też problem ze sporą liczbą fejkowych kont, które na szczęście można z łatwością odróżnić.

Facebook Dating działa podobnie jak Tinder i tutaj również dobiera się tzw. pary poprzez ocenianie poszczególnych profili. Daje jednak większą możliwość w ustawianiu preferencji jakie interesują nas u innych osób. Możemy wybrać takie opcje jak dzieci, wiara, czy preferowany wzrost.

Więcej na temat alternatyw Tindera przeczytasz w tym artykule.

Co zamiast Tindera? - podryw w realu

Jeśli wolisz odpuścić aplikacje randkowe i chciałbyś spróbować swoich sił w poznawaniu kobiet w realu, to masz kilka sposobów do wyboru. Jak już pisałem w artykule “Gdzie poznać kobietę” istnieją cztery kategorie podrywu. Jedną z nich są wspomniane aplikacje randkowe. Pozostałe to:

 • podryw w dzień, czyli tzw. daygame – chodzi tutaj o podchodzenie do dziewczyn w miejscach publicznych i próbowanie umówić się na randkę. Wymaga sporej pewności siebie.

 • podryw w nocy, czyli tzw. night game – poznawanie kobiet wieczorem w takich miejscach jak kluby, czy bary. Dobry sposób dla bardziej towarzyskich osób.

 • podryw znajomych kobiet – poznawanie dziewczyn w takich miejscach jak szkoła, uczelnia, praca, różnego rodzaju kursy, czy wydarzenia itp. Skuteczny, ale czasochłonny sposób. Trzeba regularnie wychodzić z domu i poznawać nowych ludzi.

Czy warto zakładać Tindera? - podsumowanie

Bez wątpienia popularność Tindera i jego prosta obsługa sprawia, że warto spróbować tam kogoś poznać. Jeśli jednak masz odmienne zdanie i uważasz, że nie opłaca się instalować Tindera, to pozostaje kilka alternatyw. Możesz zdecydować się zarówno na inną aplikację randkową, jak i spróbować swoich sił podrywając dziewczyny w realu. Możliwości jest sporo i mam nadzieję, że w tym artykule ułatwiłem ci zdecydowanie się na którąś z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *