Opublikowano

Dziewczyna pisze z innymi? Rozmawia z byłym? Co robić?

dziewczyna pisze z innymi

Zauważyłeś, że twoja dziewczyna pisze z innymi mężczyznami? Być może rozmawia z byłym chłopakiem? Z pewnością nie jesteś jedyny w takiej sytuacji. Niestety, nie są to rzadkie przypadki, wiele kobiet, mimo że są w związkach, to robi. Ale co to właściwie oznacza, gdy dziewczyna rozmawia z innymi lub utrzymuje kontakt z byłym? Czy jest się czym przejmować, czy raczej nie ma w tym nic złego i można machnąć na to ręką? Odpowiemy sobie na te pytania w tym artykule.

Dziewczyna pisze z innymi - gorzka prawda

Dlaczego dziewczyna pisze z innymi? Jednym z możliwych powodów jest to, że traktuje tych facetów jako plan B. Na wypadek gdyby wasz związek się rozpadł. Potwierdzają to badania. Okazało się w nich, że około 50% kobiet będących w związku ma w swoim otoczeniu przynajmniej jednego faceta, którego traktuje jako plan awaryjny.

Bardzo często planem B jest dawny przyjaciel, albo były partner. Stąd pojawia się scenariusz, w którym nagle zauważasz, że dziewczyna pisze z byłym.

Wielu z nas widziało sytuacje, w których kobieta zrywa z mężczyzną, a tydzień później jest już w nowym związku. Oczywiście, może mówić, że po prostu szybko znalazła chłopaka. Ale dużo bardziej prawdopodobne jest to, że wszystko sobie ułożyła już przed zerwaniem. W takich właśnie sytuacjach plan B staje się planem A.

Dziewczyna rozmawia z innymi - atencjuszki

Kolejnym możliwym powodem, gdy dziewczyna pisze z innymi, pomimo bycia w związku, może być to, że lubi dostawać atencję od innych mężczyzn. Zdesperowanych facetów skłonnych wejść w rolę adoratora w zamian za naiwną nadzieję wejścia w ten sposób w związek nie brakuje.

Oczywiście tacy mężczyźni zazwyczaj nie są dla kobiety w żaden sposób atrakcyjni. Nie mają oni żadnej szansy na związek i kobieta nie traktuje ich więc jako planu B. Chodzi tutaj tylko o atencję, dowartościowanie się i dreszczyk emocji, gdy codziennie jest adorowana przez kilku facetów.

Takie zachowanie ze strony kobiety wynika z niskich pobudek związanych z niskim poczuciem własnej wartości, przez co jest płytkie. Stabilna dziewczyna, która zna swoją wartość, nie będzie potrzebowała wianuszka adoratorów do podbudowania ego.

Atencjuszki to jeden z red flag, na które należy zwracać uwagę przy szukaniu dziewczyny. Staraj się unikać takich kobiet. Przeczytasz o tym więcej tutaj.

dziewczyna pisze z innymi

Inne możliwe powody

Oczywiście istnieją również możliwe inne powody dlaczego dziewczyna pisze z innymi. Być może łączą ją z jakimś facetem wspólne zainteresowania. Może wspomina dawne czasy ze starym znajomym z liceum. Albo rozmawia z kolegami z pracy o nowym projekcie, który mają do wykonania.

Dlatego sam musisz ocenić dlaczego twoja dziewczyna pisze z innymi. Jednak skoro wszedłeś w ten artykuł, to zapewne zauważyłeś, że twoja dziewczyna regularnie utrzymuje kontakt z innymi facetami. W takim wypadku powinieneś z nią porozmawiać, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, że stoi za tym jeden z dwóch opisanych wyżej powodów. Czyli, że jak połowa kobiet w związku, widzi w którymś z nich plan B na wypadek rozpadu związku. Albo czerpie od nich atencję.

Dziewczyna pisze z innymi - co to oznacza dla ciebie

Co to oznacza dla ciebie, gdy dziewczyna pisze z innymi? Jeśli wynika to z potrzeby atencji, to z pewnością nie jest to przyjemna sytuacja. Bardzo możliwe, że nie jest w pełni zadowolona z waszego związku. Być może na pewnym etapie wasza relacja się popsuła i przestałeś być jej priorytetem. A może sam się do tego przyczyniłeś poprzez rozleniwienie się i przestanie poświęcania jej uwagi. Stąd pojawiło się pisanie z innymi mężczyznami, których zaczęła traktować jako wianuszek adoratorów.

Albo, po prostu, trafiłeś na typ kobiety, która nie potrafi wejść w związek na całość. Lub szybko nudzi się stabilnością. Dlatego pisze z innymi lub utrzymuje kontakt z byłym. Są to jej opcje awaryjne, bądź źródła atencji i emocji. W takim przypadku ciężko coś z tym zrobić, bo nie da się zmienić czyjegoś charakteru.

Dziewczyna pisze z innymi - co robić?

Co robić, gdy zauważysz, że twoja dziewczyna pisze z innymi? Twoja reakcja powinna być zależna od rodzaju sytuacji z jaką masz do czynienia. Unikaj więc przesadzonych kroków, ponieważ przyczyna rozmów z innymi facetami może być błaha.

Dlatego na początek przede wszystkim wybadaj teren i ustal, czy powód rozmowy z innymi mężczyznami ma swoje uzasadnienie. Być może jest to jednorazowa sytuacja. A może powtarza się to często, ale ma swoje dobre uargumentowanie. W zależności od tego co ustalisz, podejmij dalsze kroki. Jeśli twoja dziewczyna ma dobre powody do pisania z innymi facetami, to odpuść.

Jeśli jednak ustalisz, że dziewczyna pisze z innymi tylko dla atencji lub traktuje jakiegoś mężczyznę jako opcję B, to pojawia się problem. Oznajmij jej, że nie podoba ci się takie zachowanie. Niczego jednak jej nie narzucaj, ponieważ nie powinno to polegać na tym, żeby zmieniać kogoś siłą. Wyraź po prostu swoją opinię. Jeśli twoja dziewczyna traktuje cię jako priorytet, to po twojej uwadze przestanie pisać z innymi facetami.

Jeśli jednak tego nie zrobi, to problem jest głębszy. Zdecydowanie jest to wówczas red flag w związku i być może warto przemyśleć przyszłość waszej relacji, skoro jesteś traktowany jako wygodna opcja, a nie jako mężczyzna jej życia.

dziewczyna pisze z innymi

Jak rozpoznać atencjuszkę?

Na zachowanie kobiety warto patrzeć uważnym okiem już na początku relacji, żeby później uniknąć rozczarowań. Jedną z cech, na które należy zwrócić uwagę jest to, czy nie jest ona atencjuszką. Czyli, czy nie potrzebuje uwagi innych ludzi, zwykle mężczyzn. Takie kobiety mają problem z poczuciem własnej wartości, przez co związek z nią nie jest dobrym pomysłem.

Jak rozpoznać atencjuszkę?


  • atencjuszka “narzeka” na to jak wielu facetów do niej pisze,

  • wrzuca prowokujące zdjęcia na social media,

  • zwykle ma więcej męskich, niż żeńskich znajomych,

  • regularnie bierze udział w różnego rodzaju dramach,

  • lubi przedstawiać się jako ofiara,

  • flirtuje z innymi mężczyznami, żebyś poczuł się zazdrosny,

  • na imprezach musi być w centrum uwagi, bo inaczej jest znudzona.


Jeśli więc twoja dziewczyna pisze z innymi, to możesz w prosty sposób sprawdzić czy robi to dla atencji. Gdy oznajmisz jej, że nie podoba ci się jej zachowanie, obserwuj jej reakcję. Atencjuszka przedstawi się jako ofiara tej sytuacji. Zacznie narzekać na to, że faceci do niej piszą i że ma już tego dość. Powie, że to oni sami inicjują kontakt, a nie ona. Ale nie wspomni o tym, że sama ich do tego prowokuje i podtrzymuje kontakt z ich strony. Nie przyzna się również do tego, że jej się to podoba. Na koniec może dodać, że przesadzasz i jesteś zazdrosny.

Dziewczyna pisze z innymi - podsumowanie

Zauważenie, że dziewczyna pisze z innymi to jeszcze nic wielkiego. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy odkryjesz, że robi to dla atencji lub traktuje jakiegoś faceta jako opcję awaryjną (np. gdy dziewczyna pisze z byłym). Wskazuje to na to, że nie jesteś jej priorytetem, a to nie wróży dobrze przyszłości waszej relacji. Musisz wówczas postawić sprawę jasno i powiedzieć, że widzisz co robi i nie podoba ci się jej zachowanie. Jeśli to nie podziała, powinieneś zastanowić się nad tym, czy chcesz być w związku, w którym dziewczyna trzyma wianuszek facetów jako twoje zastępstwo, gdy uzna, że chce zakończyć waszą relację.

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.