Opublikowano

Gdzie poznać kobietę? Jak poznać dziewczynę w 2024?

gdzie poznać kobietę

Gdzie poznać kobietę? To pytanie, które stawia sobie niejeden facet. Zwłaszcza z wiekiem, można odnieść wrażenie, że coraz trudniej jest kogoś poznać, a wszystkie koleżanki są już zajęte. Ale to tylko wrażenie. Tak naprawdę zawsze masz możliwość poznać kobietę, niezależnie od twojego wieku. Trzeba jedynie wykazać się inicjatywą. Tylko tyle i aż tyle. Dlatego, żeby sobie pomóc, omówmy dzisiaj kwestię: jak poznać kobietę?

Nie mam gdzie poznać dziewczyny

Wielu mężczyzn, którzy nie mogą poznać dziewczyny, ma wrażenie, że zwyczajnie nie ma gdzie kogoś poznać. Skąd się ono bierze? Powody mogą być różne.

Być może, jak wspomniałem we wstępie, zakończyłeś już edukację. I tym samym skończyły się złote czasy, gdy szedłeś do szkoły, bądź na uczelnię i wokół siebie codziennie widziałeś wiele ładnych i wolnych dziewczyn. W takich warunkach, przy odrobinie inicjatywy, nietrudno o okazje do poznania kobiety. Najprawdopodobniej, wraz z zakończeniem studiów, wykruszyli się również twoi znajomi. O nowych, wraz z wiekiem, coraz trudniej. Tym samym nie bardzo masz jak wyjść z kimś na miasto, żeby kogoś poznać.

Innym, częstym przypadkiem, w którym faktycznie może nie być łatwo o poznanie kogoś, jest mieszkanie w małej miejscowości. W takich lokalizacjach mamy zdecydowaną nadwyżkę mężczyzn. Jest to spowodowane tym, że to kobiety zdecydowanie chętniej niż mężczyźni emigrują do topowych ośrodków. W takim przypadku, żeby poznać kobietę, trzeba się mocno przyłożyć. Na pewno wymaga to większej pracy, niż gdybyś mieszkał w dużym mieście. Można śmiało powiedzieć, że mieszkanie w dużej aglomeracji to połowa sukcesu przy poznawaniu kobiet.

Wobec tego jak przezwyciężyć te trudności i gdzie najlepiej poznać kobietę?

Gdzie poznać kobietę? - cztery kategorie podrywu

Jak już napisałem we wpisie na temat poznawania kobiet jako introwertyk, istnieją cztery kategorie podrywu. Każdy z istniejących sposobów na poznanie dziewczyny można przypisać do jednej z tych kategorii. Nieważne jaki pomysł, na to gdzie poznać dziewczynę, przyjdzie ci do głowy – czy będzie to bar, biblioteka, kurs tańca, impreza u znajomego, Tinder… Każdy z nich można przypisać do jednej z czterech głównych kategorii podrywu.

Zamiast więc wymieniać trzydzieści sposobów na to jak najlepiej poznać kobietę, omówimy sobie teraz kategorie podrywu. Myślę, że ułatwi Ci to zdecydowanie się na jedną z opcji i dopiero później będziesz mógł zdecydować jak konkretnie chcesz kogoś poznać.

Poszczególne kategorie podrywu to:

Podryw w dzień, czyli tzw. daygame

Ten sposób na to gdzie poznać kobietę polega na podchodzeniu do nich w miejscach publicznych, jak galerie, biblioteki, parki, czy centra miast i nawiązywanie z nimi rozmowy. Celem rozmowy jest umówienie się na randkę lub chociaż wymiana numerami telefonów. Daygame nie jest tak popularny, jak miało to miejsce 10-15 lat temu, ale dalej sporo mężczyzn się na niego decyduje. Zwłaszcza na Zachodzie powstały całe społeczności mężczyzn, którzy wymieniają się doświadczeniami w daygame i wspierają siebie nawzajem.

Jeśli zdecydujesz się na daygame, musisz być świadomy, że ten sposób ma kilka wyzwań, którym trzeba sprostać. Jednym z nich jest skuteczność. Niestety, zdecydowana większość kobiet, do których zagadasz, nie zgodzi się na randkę. Ani nawet nie da swojego numeru telefonu. Trzeba być mentalnie przygotowanym na wiele odrzuceń.

Jednak faceci, którzy stosują daygame, nie przejmują się niską skutecznością. Ich
kluczem do sukcesu jest wytrwałość i podchodzenie do bardzo wielu kobiet. Najwytrwalsi potrafią przez wiele miesięcy z częstotliwością kilku razy w tygodniu wychodzić na miasto i zagadywać do kobiet. Robią z tego nawyk. Dzięki temu potrafią pójść do łóżka z kilkudziesięcioma kobietami rocznie.

Jeśli chodzi o plusy daygame, można podsumować je następująco:

 • mała konkurencja. Procentowo niewielu mężczyzn decyduje się na poznawanie kobiet poprzez daygame,

 • od razu widzisz jak kobieta wygląda i nie zostaniesz wprowadzony w błąd przez filtry i dobre ujęcia jak może mieć to miejsce na aplikacjach randkowych,

 • jeśli jesteś ekstrawertykiem, może to być dla ciebie dobra zabawa,

 • w przeciwieństwie do podrywu w klubie, czy barach, daygame może być praktykowany codziennie, a nie tylko w piątki i soboty.


Natomiast minusy daygame to:

 • wspomniana już niska skuteczność,

 • na początku nie jest łatwo podejść do kobiety i zagadać. Trzeba się przełamać.

 • wymaga poświęcenia dużej ilości czasu,

 • ma sens tylko w większych miastach.

Podryw w nocy, czyli tzw. night game

Night game polega na wychodzeniu wieczorem do klubów, czy barów i podrywaniu tam kobiet. Dawno temu, jeszcze przed erą pierwszych portali randkowych, był to bardzo popularny sposób na poznawanie kobiet. Później, wraz powstaniem portali i aplikacji randkowych, popularność night game spadła. Obecnie często dochodzi do sytuacji, że w klubie jest 70-80% mężczyzn i tylko 20-30% kobiet.

To, co napisałem, nie brzmi zachęcająco, ale nie skreślałbym tego sposobu od razu. W największych miastach dalej można poznawać w ten sposób kobiety. Dodatkowo, jeżeli jesteś ekstrawertykiem, a także nie masz w weekend żadnych większych obowiązków, night game może być dla ciebie dobrym sposobem na poznawanie kobiet.

Plusy night game:


 • jeśli jesteś ekstrawertykiem, będziesz się przy tym dobrze bawił,

 • kobiety zwykle długo szykują się przed wyjściem do klubu, więc dobrze wyglądają,

 • nie musisz się kręcić po mieście, wszystkie dziewczyny są w jednym miejscu,

 • możesz szybciej zacząć eskalować kontakt fizyczny, niż w innych stylach randkowania.


Jeśli chodzi o minusy night game, to są to:


 • ten sposób można stosować tylko w piątki i soboty,

 • fatalny sposób dla introwertyka,

 • w klubach jest dużo więcej mężczyzn, niż kobiet,

 • jeśli zależy ci na poważnym związku, a nie przelotnym seksie, to może być ciężko,

 • z powodu głośnej muzyki i wielu ludzi wokół, trudno pogadać.

gdzie poznać kobietę

Podryw poprzez znajomych

Kolejny sposób polega na podrywaniu kobiet, które już poznałeś. Może to być w pracy, na uczelni, imprezie u znajomego, różnego rodzaju kursach, czy wydarzeniach itp. Podryw poprzez znajomych był, jest i pozostanie popularny. Ludzie zawsze będą się poznawać w ten sposób.

Podryw znajomych kobiet ma jednak jedną dużą wadę. Do określonego wieku, zazwyczaj dopóki studiujesz, zwykle bez problemu masz okazje na poznawanie kobiet. Posiadasz wówczas sporo znajomych, pojawiają się jakieś wyjścia na piwo, domówki itp. W takiej sytuacji, przy wykazaniu inicjatywy, jest sporo szans na poznanie dziewczyny. Jednak zwykle, gdy tylko człowiek zakończy edukację, to znajomi zaczynają się wykruszać. Nowi się raczej nie pojawiają. Z czasem dzieje się tak, że nie bardzo jest z kimś wyjść i kogoś poznać.

W takiej sytuacji możesz samemu zacząć gdzieś wychodzić i próbować wkręcić się w nowe grono znajomych. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego brzmi atrakcyjnie chodzenie na różne wydarzenia, czy kursy, tylko po to, żeby kogoś poznać. Jeżeli masz takie odczucie, możesz podejść do sprawy praktycznie i wybierać takie wydarzenia, które będą cię interesowały. A jeśli przy okazji kogoś poznasz to tym lepiej. Jeśli jednak dalej nie brzmi to dla ciebie kusząco, musisz zdecydować się na któryś z pozostałych czterech sposobów poznawania kobiet.

Plusy podrywu poprzez znajomych:

 • podobnie jak w daygame, od razu widzisz jak kobieta wygląda,

 • dużo mniej odrzuceń ze strony kobiet, niż w innych rodzajach podrywu,

 • ten sposób działa bardzo dobrze jeśli studiujesz dziennie,

 • próbując kogoś poznać np. na jakimś wydarzeniu, możesz przy okazji się dobrze bawić.


Minusy podrywu poprzez znajomych:

 • zajmuje dużo czasu,

 • może to być męczące dla mniej towarzyskich osób,

 • z wiekiem coraz trudniej jest tak kogoś poznać,

 • musisz dostosować swój grafik pod wydarzenia i spotkania, jakie będą miały miejsce.

Aplikacje randkowe

Czwartym sposobem na to jak poznać dziewczynę są aplikacje randkowe. Działają one bardzo dobrze, gdy korzystasz z nich w dużym mieście. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, aplikacje randkowe nie będą tak skuteczną metodą. Najlepszą radą, jaką mam w takim przypadku jest wyprowadzenie się do dużego miasta. Jeśli jednak to zupełnie odpada, a mimo mieszkania w małej miejscowości chciałbyś używać aplikacji randkowych, masz kilka opcji. Możesz na przykład spróbować zwiększyć zakres wyszukiwania, aby objąć zasięgiem większą liczbę kobiet. Więcej na ten temat korzystania z aplikacji randkowych w niedużych miejscowościach napisałem tutaj.


Jakie aplikacje randkowe są najlepsze? Od lat zdecydowanie króluje Tinder. Dobre są również Erodate, Badoo i Facebook Dating. Na pozostałych aplikacjach przebywa na tę chwilę zbyt mało osób, żeby zakładanie tam konta miało sens.


Plusy aplikacji randkowych:

 • są bardzo efektywne czasowo – możesz z nich korzystać kiedy tylko chcesz, a nie czekać na weekend, jak ma to miejsce np. w night game,

 • w przeciwieństwie do pozostałych kategorii podrywu, nie trzeba się przełamywać, żeby zagadać. Bycie odrzuconym również nie jest bolesne,

 • żeby umówić się na randkę nie musisz najpierw się szykować (ubierać, myć, układać włosów itp.) i potem gdzieś wychodzić. Wystarczy raz zrobić dobre zdjęcia i wrzucić je na aplikację, a na randkę można się umówić siedząc na kanapie w dresie,

 • szybki dostęp do wielu kobiet,

 • bardzo dobry sposób dla introwertyków.


Minusy aplikacji randkowych:

 • sporo kobiet w ogóle nie odpisuje na pierwszą wiadomość, mimo, że polajkowały twój profil,

 • można się naciąć na mało atrakcyjną dziewczynę, która ukryła swoje mankamenty za filtrami i korzystnymi ujęciami,

 • słabo działają w mniejszych miastach,

 • aplikacje randkowe nakładają sporo ograniczeń na mężczyzn, próbując w ten sposób nakłonić ich do kupna opcji premium.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Gdzie poznać kobietę? - podsumowanie

To już wszystkie możliwe kategorie na to gdzie poznać kobietę. Możesz sobie teraz na spokojnie przeanalizować swoją sytuację oraz swój charakter i w oparciu o to wybrać najbardziej odpowiadającą ci metodę. Jeśli mieszkasz w małym mieście i nie chcesz się przeprowadzać, warto wybrać więcej niż jeden sposób. Zwiększysz tym samym swoje szanse na znalezienie dziewczyny. Natomiast, jeżeli mieszkasz w dużej aglomeracji, masz ułatwione zadanie. Wystarczy, że wybierzesz jedną metodę i się jej poświęcisz, a kobieta na pewno się znajdzie.

A może coś innego niż Tinder? Wypróbuj Erodate – najpopularniejszy polski portal do szybkich randek, któremu zaufało tysiące kobiet i mężczyzn.