Opublikowano

Jak być atrakcyjnym facetem? 10 kluczowych cech.

jak być atrakcyjnym facetem

Chcesz wiedzieć jak być atrakcyjnym facetem? Nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać. Istnieją rzeczy, które z dnia na dzień czynią mężczyznę bardziej atrakcyjnym dla kobiet. I nie potrzeba do tego grubego portfela, czy wyglądu gwiazdora kina. Często wystarczy zmiana w zachowaniu, czy codziennych nawykach, żeby być bardziej pociągającym dla dziewczyn. W takim razie jakie są cechy atrakcyjnego faceta?

Jak być atrakcyjnym facetem?

Wielu z nas zastanawia się jak być atrakcyjnym dla kobiet. Dlatego poniżej znajdziesz dziesięć cech atrakcyjnego faceta. Niektóre z nich będziesz mógł spełnić z dnia na dzień. Inne z kolei wymagają włożenia trochę wysiłku i pracy nad sobą. Jednak każdy z tych kroków uczyni cię bardziej atrakcyjnym dla dziewczyn.

Jakie są cechy atrakcyjnego mężczyzny?

1. Dobrze się ubieraj

Jedną z pierwszych rzeczy jaką mężczyzna może zrobić, żeby stać się bardziej atrakcyjnym jest zadbanie o swój ubiór. To jak się ubierasz niewątpliwie odgrywa dużą rolę w tym jak postrzegają cię inni, zwłaszcza kobiety.

Warto więc poświęcić trochę czasu na doedukowanie się w tym temacie, żeby dowiedzieć się co i w jakich okolicznościach warto nosić. Możesz przykładowo zacząć czytać blogi o modzie dla mężczyzn. Poprawienie stylu to ważny i niezbędny pierwszy krok w staniu się atrakcyjnym mężczyzną.

2. Ćwicz regularnie

Ćwiczenia siłowe mają bardzo duży wpływ na bycie atrakcyjnym, męskim facetem. Oprócz oczywistych zalet jak rozbudowa muskulatury i zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej dochodzą do tego także inne korzyści.

Są to między innymi poprawa postawy, zwiększenie poziomu testosteronu (jeśli chcesz wiedzieć jak mieć wyższy testosteron, polecam ci ten artykuł), lepsze samopoczucie, a w dłuższym okresie cieszenie się dobrym zdrowiem. Warto więc uprawiać ćwiczenia siłowe i to nie tylko dla lepszego wyglądu.

jak być atrakcyjnym facetem

3. Bądź pewny siebie

Jedną z atrakcyjniejszych niezwiązanych z wyglądem cech, która czyni mężczyznę pociągającym jest bycie pewnym siebie. Ale co właściwie oznacza bycie pewnym siebie w kontaktach z kobietami?

Na pewno nie jest to aroganckie podejście pokazujące, że jesteś najlepszy i każda kobieta powinna cię podziwiać.

Nie jest to również ślepa wiara w to, że czego się nie podejmiesz, to się uda.

Bycie pewnym siebie w kontaktach z kobietami to bycie gotowym do podjęcia ryzyka i nie przejmowanie się rezultatem. Zagadałeś do dziewczyny, ale nie była chętna? Nic nie szkodzi, wokół są setki innych, do których możesz zagadać. Umówiłeś się na randkę, ale dziewczyna ją odwołała? Trudno, umówisz się z inną, tego kwiatu jest pół światu. Tylko taka postawa da ci prawdziwą, nieudawaną pewność siebie względem dziewczyn.

Sprawdź kurs “Jak zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości”. Pomógł on już wielu mężczyznom stać się bardziej pewnymi siebie i atrakcyjnymi dla kobiet.

4. Dbaj o siebie

To jak się prezentujemy odgrywa dużą rolę w byciu atrakcyjnym. Wiadomo, że nie każdy z nas ma warunki do wyglądania jak James Bond. Za to każdy mężczyzna może o siebie zadbać.

Oprócz wspomnianych wyżej ćwiczeń i poprawy stylu ubierania się istnieje wiele elementów w twoim wyglądzie, o które możesz cały czas dbać, żeby być atrakcyjnym dla dziewczyn. Przykładowo jest to regularne chodzenie do fryzjera, dbanie o zarost, używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, dbanie o zęby i tym podobne.

5. Nie traktuj kobiet jako centrum wszechświata

Jeśli chcesz być pociągającym facetem, to nie możesz traktować kobiet jako centrum wszechświata. Istnieje wielu gości, którzy nie żyją praktycznie niczym innym, tylko szukaniem dziewczyny. A gdy już ją w końcu znajdą, zrywają znajomości, tracą zainteresowania i kończą jako pantofle. Z pewnością nie jest to atrakcyjne.

Tymczasem zdecydowanie większym powodzeniem u kobiet cieszą się mężczyźni, których życie kręci się wokół ich zainteresowań, nauki nowych umiejętności, rozwoju własnej firmy, realizacji celów itp. Budują oni swoją wartość na wielu płaszczyznach i nie stawiają kobiet na piedestale. A to paradoksalnie sprawia, że tacy faceci stają się dla nich pociągający.

6. Nie mów tylko o sobie

Najszybszym sposobem na zniechęcenie do siebie kobiety na randce jest niedopuszczanie jej do głosu i mówienie tylko o sobie. Chyba każdy z nas słyszał w przeszłości jak kobiety nazywają takich facetów – narcyz, zadufany w sobie, egocentryk itp.

Dlatego jeśli chcesz uwieść dziewczynę powinieneś w pierwszej kolejności dać jej dojść do głosu. A sam skup się na aktywnym słuchaniu i zadawaniu pytań. Kobiety uwielbiają opowiadać o sobie i swoich emocjach. Zastosuj tę metodę przy kolejnych randkach, a zobaczysz, że odbiór twojej osoby zmieni się wyraźnie na plus.

Więcej przydatnych rad na temat pierwszej randki znajdziesz w tym artykule.

7. Zwracaj uwagę na swoją mowę ciała

Jeśli chcesz być bardziej atrakcyjnym dla kobiet powinieneś zwracać uwagę na swoją mowę ciała. Odpowiada ona w dużym stopniu na to jak odbierają cię inni. Jest również szczególnie ważna w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia. A niektórzy uważają wręcz, że mowa ciała jest ważniejsza, niż to co się mówi.

Dlatego warto być świadomym swojej mowy ciała. Powinna ona pokazywać, że jesteś pewnym siebie facetem, który zna swoją wartość. Dlatego unikaj garbienia się, podczas rozmowy z kobietą patrz jej w oczy, chodź wyprostowany, nie zachowuj się nerwowo, gdy w trakcie rozmowy na chwilę zapadnie cisza, nie trzymaj rąk w kieszeniach itp.

jak być atrakcyjnym facetem

8. Miej standardy

Prawdopodobnie najbardziej odpychającą dla kobiet cechą jaką facet może posiadać jest bycie desperatem. Taki facet nie ma żadnych standardów i jest gotowy wejść w związek z pierwszą lepszą kobietą, która zwróci na niego uwagę. Desperat nie szanuje sam siebie i pokazuje w ten sposób jak bardzo jest nieatrakcyjny. A skoro nie szanuje sam siebie, to w jaki sposób miałby być pociągający dla kobiet?

Z kolei mężczyzna, który ma standardy i przy szukaniu dziewczyny jest gotów odrzucić te, które z jakiegoś powodu mu się nie podobają staje się dla nich z automatu atrakcyjniejszy. Jego zachowanie świadczy o tym, że długo nad sobą pracował i zna swoją wartość. Może więc sobie teraz pozwolić na posiadanie wysokich standardów wobec kobiet i znalezienie takiej, która mu odpowiada.

9. Bądź pozytywny

Kobiety wolą mężczyzn, którzy mają pozytywne nastawienie do życia, są uśmiechnięci, pełni energii do działania i nie narzekają co chwilę. Taki facet będzie dla swojej dziewczyny opoką w tych zwariowanych czasach z pandemiami, inflacją i wojnami.

Postaraj się więc wprowadzić pozytywne nastawienie w swoim życiu. Oczywiście nie ma co popadać w skrajności – nie musisz cały dzień tryskać energią i chodzić z bananem na twarzy. Ale jeśli codziennie żalisz się swojemu otoczeniu jak beznadziejnego masz szefa, jak okropna jest twoja była i czemu znowu pada, to warto to zmienić. Będąc negatywnym trudno być atrakcyjnym dla kobiet

10. Na aplikacjach randkowych nie używaj selfie

Zdjęcia to zdecydowanie najważniejszy element profilu randkowego. Faceci, którzy wrzucają na nie selfie, cieszą się zdecydowanie mniejszym powodzeniem niż ci, którzy korzystają ze starannie zrobionych zdjęć.

Powinieneś więc wystrzegać się wrzucania na aplikacje typu Tinder swoich selfie. Oczywiście zdjęcia to nie jedyny element profilu randkowego i warto poprawić także inne jego elementy.

Jeśli w przeszłości korzystałeś z Tindera, czy Badoo, ale nie byłeś zadowolony ze swoich rezultatów, polecam ci mój Poradnik w tym temacie.

Jak być atrakcyjnym facetem - podsumowanie

Jeśli będziesz stosował się do wyżej wymienionych punktów, z pewnością staniesz się bardziej atrakcyjny dla dziewczyn. Pamiętaj jednak, że warto się do nich stosować nie tylko dla kobiet, ale przede wszystkim dla siebie. Takie rzeczy jak dbanie o ubiór, regularne ćwiczenia, czy pozytywne nastawienie do życia sprawią, że będziesz czuł się lepiej sam ze sobą, a także pomogą ci osiągnąć sukcesy na wielu innych polach, choćby zawodowym. Warto o tym pamiętać.