Opublikowano

Jak działa algorytm Tindera?

tinder algorytm

Jeśli chcesz korzystać z Tindera efektywnie, musisz wiedzieć, że na tej aplikacji działa specjalny algorytm. Decyduje on o tym jak często i komu twój profil jest wyświetlany oraz kto wyświetla się tobie. W rezultacie każdy profil ma swój własny niewidoczny ranking wyliczony przez algorytm Tindera na podstawie tego co robimy na tej aplikacji. Im wyższy, tym lepiej, bo daje to możliwość zdobycia większej ilości par.

Dlatego bardzo ważne jest, żeby wiedzieć jak działa ten mechanizm i wykorzystać go na swoją korzyść.

Jak działa algorytm Tindera?

Firma stojąca za Tinderem udziela tylko częściowych informacji na temat swojego algorytmu i nie wiemy w stu procentach jak on działa. Jednak przez lata funkcjonowania aplikacji użytkownikom udało się ustalić niektóre czynniki, które z pewnością są brane pod uwagę przez algorytm Tindera przy ustalaniu rankingu.

Co więc Tinder i jego algorytm biorą pod uwagę?

1. Częstotliwość logowania się na Tindera

Im częściej korzystasz z aplikacji, tym będziesz częściej wyświetlany kobietom korzystającym z Tindera. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Przyznaje to zresztą sam Tinder na swoim blogu i zaznacza, że jest to najważniejszy czynnik jaki algorytm bierze pod uwagę.

Jest to zresztą logiczne, Tinder to projekt biznesowy i zależy mu na tym, żeby ludzie korzystali z jego produktu. Dzięki temu zarabia pieniądze. Z tego właśnie powodu algorytm Tindera nagradza osoby, które często wchodzą na ich aplikację wyższym rankingiem i karze tych, którzy rzadko się logują niższym rankingiem.

Dlatego jeśli zależy ci, żeby twój profil jak najczęściej wyświetlał się kobietom, powinieneś przynajmniej raz dziennie wchodzić na swoje konto i oceniać inne profile.

2. Atrakcyjność twojego profilu

Jak Tinder dobiera pary? Kolejnym elementem, który algorytm Tindera bierze pod uwagę przy obliczaniu rankingu jest atrakcyjność twojego profilu. Oznacza to, że jeśli twój profil jest często przesuwany przez kobiety w prawo, będziesz wyświetlał się większej ilości użytkowniczek Tindera. Jeśli z kolei nikt lub prawie nikt nie polubi twojego profilu, ilość kobiet, którym Tinder będzie wyświetlał twój profil będzie niska.

Jak zatem zadbać o to, żeby mieć atrakcyjny profil, a tym samym lepszą widoczność i możliwość zdobycia większej ilości par? Bez wątpienia odpowiedź może być tylko jedna – w pierwszej kolejności należy skupić się na tym, żeby mieć jak najlepsze zdjęcia. To jak uzyskać atrakcyjne zdjęcia omówiłem już w tym artykule.

3. Bycie selektywnym podczas oceniania profili

Podczas oceniania kobiet na Tinderze warto być selektywnym i nie przesuwać wszystkich profili jak leci w prawo. Algorytm Tindera bowiem karze za takie zachowanie niskim rankingiem. Ale nie tylko tym. Dodatkowo algorytm uzna, że skoro lubisz również profile mniej atrakcyjnych kobiet, przestanie ci wyświetlać te bardziej atrakcyjne.

Czy istnieje zatem jakiś współczynnk przesunięć w prawo/w lewo, który zapewni ci jak najlepszą widoczność na Tinderze? Być może, ale nie skupiałbym się na tym. Po prostu bądź selektywny i wysyłaj polubienia tylko tym kobietom, które ci się podobają.

4. Wysyłanie wiadomości swoim parom

Tinderowi zależy, aby wchodzić w interakcje ze swoimi parami. Z tego powodu nagradza użytkowników, którzy piszą do swoich par lepszą widocznością. Jeśli jednak ktoś skupia się tylko na kolekcjonowaniu par i nie będzie z nikim pisał, algorytm Tindera szybko to wykryje. W rezultacie ilość nowych par u takiej osoby diametralnie spadnie.

Warto więc po wpadnięciu nowej pary wysłać do niej wiadomość. Dla jak najlepszego rankingu najlepiej zrobić to w ciągu 24 godzin od zdobycia danego matcha.

5. Zbyt częste resetowanie konta

Jak wiadomo, nowe konta na Tinderze mają wysoką widoczność i jeśli ktoś ma atrakcyjny profil, potrafi szybko zdobyć sporą ilość par. Jednak po kilku dniach widoczność, a co za tym idzie, ilość zdobywanych par, zaczyna zwykle szybko spadać. Z tego powodu niektórzy, chcąc zapewnić sobie stale wysoką widoczność, decydują się na usunięcie swojego profilu na Tinderze i założenie go na nowo.

Przez jakiś czas to działało i faktycznie była to dobra strategia. Ale Tinder nie jest głupi i gdy wykrył te działania, wprowadził zmiany w swoim algorytmie. Obecnie jeśli ktoś zbyt często resetuje konto, dostanie tzw. shadowbana. W rezultacie taki profil, nawet jeśli jest nowy, nie będzie się nikomu wyświetlał, a przez to nie będzie zdobywał polubień. Owszem, są metody na obejście shadowbana, np. poprzez inny nr telefonu i inne konto na facebooku, ale jest to problematyczne.

Dlatego obecnie częste resetowanie konta nie jest już dobrym pomysłem. Konto warto zresetować dopiero w momencie, gdy już faktycznie nie będzie kogo oceniać, a ilość nowych par od dłuższego czasu będzie wynosić zero.

6. Jak blisko jesteś swojej potencjalnej pary

Kolejnym elementem, który zresztą sam Tinder potwierdza, że bierze pod uwagę, jest to jaka odległość dzieli cię od twojego potencjalnego matcha. Jak Tinder dobiera pary? Im bliżej przebywasz danej kobiety, która ma profil na Tinderze, tym większe szanse, że Tinder pokaże was sobie nawzajem.

Z tego powodu, jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości, ale np. dojeżdżasz do szkoły, czy pracy do dużego miasta, lepiej oceniać profile, gdy przebywasz w tym mieście, niż gdy wyjeżdżasz poza nie. Umożliwia to bowiem zdobycie większej ilości par.

A może coś innego niż Tinder? Wypróbuj Erodate – najpopularniejszy polski portal do szybkich randek, któremu zaufało tysiące kobiet i mężczyzn.

Algorytm Tindera - podsumowanie

Jak widać, czynności jakie możemy podjąć na Tinderze w celu poprawienia swojej efektywności są szerokie. Jedną z nich o dbanie wysoki ranking na Tinderze. W Polsce Tinder osiągnął taką pozycję, że stał się wręcz synonimem randkowania. Z tego powodu warto zapamiętać sobie wyżej wymienione punkty i postępować zgodnie z nimi.

tinder algorytm

Dla ułatwienia działania jakie należy podjąć w celu zapewnienia sobie jak najlepszej widoczności możemy podsumować następująco:

  • wchodź często na Tindera, co najmniej raz dziennie,

  • bądź selektywny i nie przesuwaj wszystkich profili kobiet w prawo,

  • wysyłaj wiadomość nowym parom w ciągu 24h od zdobycia matcha,

  • nie resetuj zbyt często swojego konta, bo grozi to shadowbanem,

  • w miarę możliwości używaj Tindera w miejscach gdzie mieszka dużo ludzi,

  • zadbaj o atrakcyjność swojego profilu poprzez jak najlepsze zdjęcia.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.