Opublikowano

Jak napisać do dziewczyny? Jak zacząć pisać z dziewczyną?

jak napisać do dziewczyny

Jak napisać do dziewczyny? Jak zacząć pisać z dziewczyną? Te pytania zadaje sobie wielu facetów. Być może tobie również spodobała się jakaś koleżanka i zastanawiasz się co napisać do dziewczyny? Jeśli tak, to dobrze by było tego nie zepsuć. W tym celu warto poznać sprawdzone zasady na to, jak zacząć pisać z dziewczyną. Z pewnością ułatwią one nawiązanie rozmowy i zwiększą szansę, że dziewczyna odpisze i będzie chętna na rozwinięcie znajomości.

Jak napisać do dziewczyny? 10 wskazówek

Czy nam się to podoba, czy nie, pisanie jest ważną częścią procesu podrywu kobiet. Jest to również wygodne rozwiązanie na zrobienie pierwszego kroku i napisanie do dziewczyny. W końcu odpada trema, jaką możesz czuć przy rozmowie twarzą w twarz.

Jak napisać do dziewczyny? Przede wszystkim pamiętaj o celu jaki sobie założyłeś, czyli umówienie się na randkę. Nie wdawaj się więc w zbyt długie rozmowy. Unikaj również komplementów dotyczących wyglądu. Dziewczyna dobrze wie, że jest ładna, więc nic tym nie osiągniesz, a wręcz możesz wyjść na taniego podrywacza.

Omówmy więc sobie 10 skutecznych wskazówek, które ułatwią ci rozmowę i zwiększą szansę, że umówicie się na randkę.

1. Nie komplementuj jej wyglądu

Jeśli zastanawiasz się co napisać do dziewczyny, to na pewno nie komplementuj jej wyglądu. Pokazuje to, że za bardzo ci zależy, a przez to wyjdziesz na desperata. A to z pewnością nie jest atrakcyjne w oczach kobiety. Oprócz tego, pochwały na temat wyglądu dziewczyny mogą sprawić wrażenie jakbyś próbował się jej podlizać.

Komplementy sprawią więc, że zamiast wyjść na pewnego siebie faceta, zostaniesz oceniony na taniego podrywacza. A takiego dziewczyna będzie chciała jak najszybciej spławić.

2. Nie wysyłaj kilku wiadomości pod rząd

Podczas pisania z dziewczyną unikaj wysyłania kilku wiadomości pod rząd. Źle to wygląda i może być odebrane, że jesteś chaotyczny i słabo zorganizowany. Dlatego za każdym razem staraj się zawrzeć wszystko co chcesz napisać w krótkiej, maksymalnie kilkuzdaniowej wypowiedzi. Sprawisz tym wrażenie konkretnego, dobrze zorganizowanego faceta.

jak napisać do dziewczyny

3. Pisz poprawnie

Jeśli więc nie chcesz zmarnować sobie szansy na poznanie fajnej dziewczyny, zwróć uwagę na poprawność swojej ortografii i interpunkcji. Wiele kobiet przykłada dużą wagę do poprawnej pisowni. Zwłaszcza, gdy próbujesz ją poderwać, może być na to szczególnie wyczulona. Kobiety na wczesnym etapie poznawania się potrafią być wyjątkowo wybredne. Nieraz wystarczy nieduży błąd i dziewczyna straci zainteresowanie.

4. Nie odpisuj jej natychmiast

Jeśli musiałeś dłużej czekać aż koleżanka ci odpisze, to nie biegnij od razu do telefonu, żeby jej coś wysłać. Odczekaj trochę z odpowiedzią, bo wyjdziesz na desperata, który jest na każde jej zawołanie i nie ma nic innego do roboty.

Jak szybko odpisywać dziewczynie? Najlepiej robić to po takim samym czasie, jaki ty musiałeś czekać na odpowiedź. Odpisuje ci po 10 minutach? Ok, też napisz po takim czasie. Napisała coś po godzinie? Również poczekaj z odpowiedzią mniej więcej tyle samo.

5. Nie wdawaj się w zbyt długą rozmowę

Pamiętaj dlaczego napisałeś do dziewczyny – po to, żeby umówić się na randkę. Nie trać więc z oczu tego celu i nie wdawaj się w zbyt długą rozmowę. Pisaniem nie sprawisz, że zaczniesz się podobać dziewczynie. Żeby to zrobić, musisz zobaczyć się z nią twarzą w twarz na randce.

Dlatego nie pisz z nią codziennie przez kilka dni. Zamiast tego zaproponuj jej spotkanie się, przykładowo na kawie po około 20-30 minutach rozmowy. Jeśli wolno odpisuje, załóż sobie, że zaproponujesz jej randkę w swojej czwartej lub piątej wiadomości. To w zupełności wystarczy. Jeśli dziewczyna jest zainteresowana – zgodzi się. Jeśli nie, to długie pisanie nic nie zmieni. Jest ono dobre do stania się jej przyjacielem, a nie chłopakiem.

Zobacz także: Jak zachować się na pierwszej randce?

6. Zawsze kończ wypowiedź pytaniem.

Staraj się zakończyć każdą swoją wypowiedź pytaniem. Nie umieszczając go ryzykujesz tym, że dziewczyna ci nie odpisze, dlatego zawsze zwracaj na to uwagę.

A przy okazji, zadając pytania, to ty kierujesz rozmową i decydujesz, w którym kierunku się ona potoczy.

7. Przy proponowaniu randki bądź konkretny

Gdy już chwilę popiszesz z dziewczyną, pora zaproponować spotkanie. Najlepiej zrobić to w konkretny sposób, przy okazji pokazując, że jesteś pewnym siebie facetem. Dlatego nie zadawaj pytań w stylu “czy miałaby ochotę kiedyś się spotkać”, nie podając przy tym żadnych szczegółów.

Zanim napiszesz do dziewczyny powinieneś mieć z góry przygotowane miejsce i termin waszego spotkania. Podaj je dziewczynie proponując randkę i spytaj czy jej to odpowiada. Możesz to zrobić pisząc coś na kształt:

Fajnie by było się spotkać. Co powiesz na kawę w sobotę o 12 na rynku?

8. Nie pisz do niej co chwilę

Gdy już umówisz się na spotkanie, nie zasypuj jej codziennie nowymi wiadomościami. Nic tym nie zyskasz. Możesz za to wyjść na gościa, który nie ma nic innego do roboty. I sprawić wrażenie kogoś, kto nie cieszy się powodzeniem wśród kobiet, więc rzuca się na pierwszą okazję jaka mu się przytrafiła. Z pewnością nie jest to cecha atrakcyjnego faceta, przez co stracisz w jej oczach na wartości.

Gdy już jesteście umówieni na randkę, możesz chwilę z nią porozmawiać raz na dwa-trzy dni, aż do dnia umówionego spotkania, żeby utrzymać kontakt, ale nie częściej.

9. Obserwuj jej zaangażowanie

Podczas rozmowy z dziewczyną zwracaj uwagę na jej zachowanie i na to, czy jest zaangażowana w rozmowę. Pozwoli ci to określić czy coś jest na rzeczy i czy jest sens proponować spotkanie. Dlatego wypatruj wszelkich oznak zainteresowania z jej strony. Pomoże ci w tym mój artykuł na ten temat.

Natomiast jeśli widzisz, że musisz godzinami czekać na odpowiedź, na dodatek jest ona zdawkowa, to odpuść. Nie ma sensu narzucać się kobiecie, która choćby w małym stopniu nie wykazuje zainteresowania rozmową. W takim wypadku skup się na innych dziewczynach. Jeśli do poznawania nowych dziewczyn chcesz użyć aplikacji randkowych, to pomocny będzie mój Poradnik w tym temacie.

10. Rozmawiaj na lekkie tematy

Pisząc z dziewczyną staraj się rozmawiać na lekkie tematy. Poważniejsze sprawy nie są dobre na samym początku znajomości. Masz zdecydowanie większe szanse, że dziewczyna będzie się chciała spotkać na randce, gdy rozmowa będzie luźna.

jak napisać do dziewczyny

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Jak zacząć pisać z dziewczyną?

Zapewne mniej lub bardziej znasz dziewczynę, do której chcesz napisać. Nie zaczynaj więc od nijakich tekstów w stylu “cześć, jak leci?”, albo “co porabiasz?”. Takie rozpoczęcie rozmowy jest dobre co najwyżej na aplikacji randkowej, gdy nie znasz osoby, do której piszesz i nie ma żadnego punktu zaczepienia. Skoro jednak się znacie, trzeba podejść do tematu nieco ambitniej. Ale nie powinno to być trudne, na pewno znajdzie się jakiś wspólny temat.

Jak zacząć pisać z dziewczyną? Możesz przypomnieć jej jakąś sytuację, która miała miejsce, gdy się ostatnio spotkaliście. Albo nawiązać do rozmowy, którą prowadziliście i rozwinąć ten temat dalej. Może to być przykładowo jakieś jej zainteresowanie, albo film, o którym rozmawialiście.

Takie rozpoczęcie rozmowy z pewnością ma duże szanse na sukces. Gdy odpisze, pamiętaj o stosowaniu się do wyżej wymienionych zasad i po krótkiej rozmowie zaproponuj jej spotkanie się.

Zobacz także: Jak zagadać na Tinderze?

Jak napisać do dziewczyny - podsumowanie

W obecnych czasach podczas podrywania kobiet nie da się uniknąć pisania z nimi. Nawet, jeśli poznaliście się twarzą w twarz, to prędzej czy później trzeba będzie od czasu do czasu wymienić z nią kilka wiadomości. Jest to więc ważna część procesu randkowania.

Nieumiejętne pisanie może pozbawić cię szansy na poznanie fajnej kobiety. Z tego powodu warto znać zasady tego jak napisać do dziewczyny i stosować się do nich. Z pewnością pomogą ci one być bardziej skutecznym i sprawią, że podryw stanie się prostszy. Pomocny w tym może być także mój Poradnik.