Opublikowano

Jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną? 10 rad.

jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną?

Prędzej, czy później, przed prawie każdym facetem staje pytanie – jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną? Jeśli chcesz odnieść sukces w poznawaniu kobiet, jest to bardzo ważne. W końcu od pierwszej randki zależy, czy znajomość z nowo poznaną kobietą ma szansę rozwinąć się do czegoś większego, czy zakończy się na krótkiej rozmowie przy kawie, czy drinku, po której nigdy więcej się nie zobaczycie.

Pamiętaj jednak, że nie jesteś zdany na los, czy szczęście. Istnieją sprawdzone zasady na temat tego jak zachować się na pierwszym spotkaniu z dziewczyną. Dzięki nim masz zdecydowanie większe szanse na to, żeby znajomość nie zakończyła się na jednym spotkaniu.

Czytając ten artykuł dowiesz się:

 • jak przygotować się na randkę z dziewczyną,

 • jak przywitać się z dziewczyną na pierwszej randce,

 • jak długo powinna trwać pierwsza randka,

 • czy kupić coś dziewczynie na pierwsze spotkanie,

 • czego nie robić na pierwszej randce, 

 • jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną,

 • jak pożegnać się z dziewczyną na pierwszej randce.

Jak przygotować się na pierwszą randkę z dziewczyną?

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z dziewczyną? Przede wszystkim powinieneś zadbać o swój wygląd. Zaraz obok mowy ciała, to on odpowiada za pierwsze wrażenie. A jak wiadomo, jest ono mega ważne. Gdy olejesz ten temat i przyjdziesz na randkę przykładowo w za dużej koszuli i brudnych butach, z pewnością zrobisz złe pierwsze wrażenie. W skrajnych przypadkach może być nawet tak, że od pierwszej chwili randki, dziewczyna będzie tylko niecierpliwie patrzyła na zegarek z myślą jak tu szybko się zawinąć do domu.

Nie myśl, że cokolwiek może ujść uwadze kobiety. Uwierz mi, mają one do tego bardzo dobre oko, dużo lepsze niż mężczyźni. W czasie, gdy ty, tylko zdążysz zobaczyć, że kobieta, dajmy na to ma ładny uśmiech i atrakcyjną figurę, ona zdąży ocenić cię od stóp do głów. Serio, nie żartuję, więc przyłóż się do tego.

Dlatego, przede wszystkim, zadbaj o to, żeby się dobrze ubrać. Nie chodzi tu o to, żebyś przyszedł w drogich, markowych ciuchach. Masz po prostu dobrze w nich wyglądać. To jaki styl wybierzesz zależy już od ciebie. Ubrania powinny być dopasowane do twojej sylwetki. Nawet, jeśli nie jest ona najlepsza, to i tak wygląda to lepiej niż luźne ubrania. Dobrze by było, żebyś również wiedział w jakich kolorach wyglądasz dobrze. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, poeksperymentuj. Albo doradź się jakiejś kobiety, którą znasz. Z reguły mają one lepsze poczucie estetyki.

Oczywiście zadbaj również o włosy. Regularne chodzenie do fryzjera (chyba, że nosisz długie włosy) i używanie odżywek jest jak najbardziej wskazane. Warto również przed randką użyć jakichś dobrych perfum.

jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną?

Jak przywitać się z dziewczyną na pierwszej randce?

Gdy zobaczysz po raz pierwszy dziewczynę, zacznij od powiedzenia “cześć”, jednocześnie patrząc w jej oczy i uśmiechając się. Jak przystało na pewnego siebie, a jednocześnie wyluzowanego faceta.

Jeśli chodzi o to jak się przywitać na pierwszej randce, to daj wybrać dziewczynie. Sam jestem zwolennikiem wczesnego eskalowania kontaktu fizycznego, ale niekoniecznie od pierwszej minuty randki. Dlatego zobacz co ona zrobi. Chce się przytulić? Super, przytul się. Całuje w policzek? Ok, zrób to samo. Mówi cześć, ale nie wchodzi w kontakt fizyczny? Spoko, daj jej trochę przestrzeni.

Jedynie nie zgadzaj się na uściśnięcie dłoni. To nie jest spotkanie biznesowe, czy rozmowa o pracę, tylko randka. Dlatego, jeśli kobieta wystawi dłoń, ok, uściśnij ją, ale wolną ręką obejmij ją w pasie. Niech wie, po co tu jesteś. Oczywiście nie rób tego w zbyt intymnym stylu, tylko lekko, po przyjacielsku.

Jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną? 10 zasad.

Przejdźmy teraz do tego, co robić na pierwszej randce. Poniżej znajduje się dziesięć sprawdzonych porad na temat tego jak zachować się na pierwszym spotkaniu z dziewczyną. Ich celem jest nie tylko spodobanie się kobiecie, żeby chciała umówić się na drugą randkę. Mają one również za zadanie zbudowanie odpowiednich warunków, żebyś mógł na kolejnych randkach eskalować w kierunku pójścia z nią do łóżka.

Albo będziesz miał taką postawę, albo skończysz chodzeniem na nieskończoną ilość platonicznych randek, po których ona w każdym momencie będzie mogła zakończyć znajomość z tobą. Jeśli nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której dziewczyna po siódmej randce mówi ci, że to jednak nie to, a ty nawet nie trzymałeś ją za rękę, nie mówiąc o czymś więcej, to polecam stosować się do poniższych zasad.

Jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną?

1. Nie komplementuj wyglądu kobiety.

Nie ważne jak bardzo atrakcyjna jest dziewczyna, z którą idziesz na randkę. Nie ważne, że wydaje ci się, że dzięki temu jej się spodobasz. I nie ważne, że mama z babcią mówiła ci, że to dobry sposób na podryw. Nigdy nie komplementuj wyglądu kobiety zanim będziecie w związku. Komplementowanie pokazuje to, że za bardzo ci zależy, a to nie jest cecha pewnego siebie, wartościowego mężczyzny.

Komplementów używa co drugi facet. Gdyby to działało, to cieszyliby się oni powodzeniem. Ale czy faktycznie się nim cieszą? Bez żartów. Używając ich od razu zostaniesz przez kobietę wrzucony do tego samego worka ze wszystkimi zdesperowanymi facetami, którzy mówią jej jaka jest piękna. Z kolei, gdy nie będziesz ich używał, oddzielisz się od nich, przy okazji zwiększając swoją atrakcyjność w oczach kobiety. Wartościowy mężczyzna, który ma opcje, nigdy na początku znajomości nie komplementuje wyglądu kobiety.

2. Unikaj zadawania pytań jak na rozmowie o pracę.

Rozmowa na randce powinna być prowadzona na luzie, na lekkie tematy, ze śmiechem. Dlatego jeśli chodzi o to, czego nie robić na pierwszej randce, to na pewno nie warto zadawać oficjalnych pytań niczym na rozmowie o pracę. Na przykład “gdzie pracujesz?”, czy “co lubisz robić w wolnym czasie?”.

3. Eskaluj kontakt fizyczny.

Nie chcesz skończyć jako przyjaciel? To musisz od pierwszej randki inicjować kontakt fizyczny z dziewczyną. Nie chodzi mi tu o rzucanie się do całowania, czy łapanie za tyłek. Ale przykładowo przepuszczając ją w drzwiach dotknij jej pleców. Rozmawiając z nią, dotknij jej ramienia, czy dłoni. Opowiada ci coś? Zacznij dotykać jej włosów. Jeśli przerwała opowieść, powiedz jej na spokojnie, żeby kontynuowała. Możliwości złapania kontaktu fizycznego jest wiele.

Ta technika jest kluczowa jeśli chcesz pójść z dziewczyną do łóżka w ciągu trzech pierwszych randek. Dotyk buduje napięcie seksualne i sprawia, że stajesz się dla kobiety atrakcyjny. Jednocześnie zaczyna postrzegać cię ona jako mężczyznę i potencjalnego partnera, a nie kolegę, czy przyjaciela.

4. Nie przedłużaj pierwszej randki.

Ile powinna trwać pierwsza randka? Najlepiej w okolicach jednej godziny. Dlaczego nie dłużej? Bo zdecydowanie najkorzystniej jest zakończyć randkę w najlepszym momencie. Bardzo często kobieta będzie wówczas czuła niedosyt i nie będzie mogła doczekać się kolejnego spotkania z tobą. Jest to zdecydowanie lepsze, niż zakończenie randki po czterech, czy pięciu godzinach, gdy już nie macie o czym rozmawiać. Kończąc po tylu godzinach spotkanie, zostawisz dziewczynę z poczuciem nudy. Tym samym maleją szanse, że będzie się chciała z tobą umówić.

5. Nie wręczaj jej żadnych prezentów.

Czy kupić coś dziewczynie na pierwsze spotkanie? Zdecydowanie nie. Nigdy nie wręczaj kobiecie żadnych prezentów zanim będziecie w związku. A już szczególnie nie na pierwszej randce. Żadnych kwiatów, czekoladek, czy maskotek. Od facetów, którzy szybko zaczynają wręczać kobietom różne drobne prezenty czuć desperację. Nic tym nie osiągniesz, a wręcz sobie zaszkodzisz. Są dużo lepsze metody na poderwanie kobiety, np. wspomniany kontakt fizyczny.

6. Nie mów za dużo.

Na pierwszej randce postaraj się o to, żeby to głównie kobieta mówiła. Najłatwiej to osiągniesz skupiając się na zadawaniu jej pytań. Wiem, że mówi się, że facet powinien mieć gadane, jeśli chce poderwać. I coś w tym jest, ale tyczy się to bardziej podrywu na ulicy, czy w klubie, a nie samej pierwszej randki.

Dlaczego to ona powinna głównie mówić? Ma to związek z tym, jak kobiety selekcjonują mężczyzn. My, faceci, szukamy pozytywnych cech u dziewczyn. Kobiety mają na odwrót. W pierwszej fazie poznawania się są zdecydowanie bardziej wymagające i głównie zwracają uwagę na nasze negatywne cechy. Często wystarczy, że powiesz na randce jedną rzecz, która jej się nie spodoba i nie będzie chciała się więcej z tobą spotkać. Mimo, że ogólnie randka była ok. Dlatego właśnie, żeby tego uniknąć, lepiej daj jej głównie mówić, a samemu skup się na zadawaniu pytań.

No a poza tym, warto również pamiętać, że mówienie powoduje wydzielanie się u kobiet hormonu szczęścia, co też nie jest bez znaczenia.

7. Zwróć uwagę na swoją mowę ciała.

Twoja mowa ciała powinna świadczyć o tym, że jesteś pewnym siebie mężczyzną, który zna swoją wartość. Dlatego rozmawiając z kobietą patrz jej prosto w oczy. Siedząc na krześle oprzyj się wygodnie o oparcie i unikaj garbienia się. Gdy zapadnie cisza, nie zachowuj się nerwowo, tylko lekko i ze spokojem się uśmiechaj.

8. Nie opowiadaj o swoich byłych.

Nie opowiadaj kobiecie na pierwszej randce o swoich byłych partnerkach. Ani tym bardziej nie narzekaj na nie. Sporo facetów, sama z siebie wyskakuje z tym tematem i wprowadza na randkę słabą atmosferę. Zdecydowanie lepiej pogadać na luźniejsze, bardziej neutralne tematy.

9. Idź z nią do kawiarni lub baru.

Gdzie iść na pierwszą randkę z dziewczyną? Na pewno nie zapraszaj jej do kina, na kręgle, ani żadne podobne. Zdecydowanie lepsze będzie spotkanie się przy kawie lub drinku. W końcu jesteście dwójką ludzi, która chce się poznać. Żeby to zrobić, trzeba porozmawiać twarzą w twarz. Z kolei kino, czy kręgle na pierwszej randce są dobre, jeśli chcesz skończyć jako przyjaciel, a nie partner. A na pewno wolisz tego uniknąć.

10. Zapłać za rachunek.

Czy płacić za dziewczynę na randce? Zapewne to ty ją zaprosisz na pierwszą randkę, nie ona ciebie. Nie ma więc co robić scen z dzieleniem się rachunkiem po połowie. Dlatego na koniec sięgnij po kartę i zapłać. Nawet, jeśli ona zaproponuje, że zapłaci. Pamiętaj, skoro idziecie tylko na kawę, czy drinka, to rachunek nie będzie wysoki, więc to żaden problem.

pierwsze spotkanie z dziewczyną

Jak pożegnać się z dziewczyną na pierwszej randce?

Jak pożegnać się z dziewczyną po spotkaniu? Zakładając, że dziewczyna ci się spodobała i chcesz kontynuować z nią znajomość, możesz śmiało ją przytulić. Pocałunek w policzek też jest jak najbardziej w porządku. Z całowaniem w usta warto jeszcze się wstrzymać i zostawić to sobie na drugą randkę. Część dziewczyn, pomimo tego, że się spodobałeś, mogłoby to odstraszyć. Z kolei niektórym kobietom zwyczajnie nie przypadniesz do gustu i nie będą chciały kontynuować z tobą znajomości. Nie ma więc co ich do tego przymuszać. Tak jak mówię, zostaw to sobie na drugie spotkanie i wtedy z tym uderzaj.

Natomiast, jeśli chodzi o to jak zakończyć pierwszą randkę i co powiedzieć, warto zapamiętać jedną rzecz. Nigdy nie mów kobiecie nic w stylu “mam nadzieję, że się jeszcze zobaczymy”. W ten sposób zbyt szybko pokażesz zaangażowanie i że ci zależy. Nie będziesz już żadną zagadką, ani tajemnicą. W oczach kobiety będziesz zdecydowanie bardziej atrakcyjny, gdy nie będzie znała twoich intencji. To da jej powód do myślenia o tobie i zastanawiania się, czy ci się spodobała. Dlatego nawet powiedzenie “do zobaczenia” nie jest za dobre, bo pokazuje, że ci zależy na spotkaniu. Lepsze będzie zwykłe “cześć”, albo “miło było cię poznać” i pozostawienie kobiety z niepewnością.

Jeśli chcesz wiedzieć co napisać do dziewczyny po pierwszej randce, polecam ci ten artykuł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną? - podsumowanie.

Pierwsza randka to najważniejszy etap poznawania się z dziewczyną i to od niej zależy, czy będzie z tego coś więcej. Pamiętaj, że nie warto dać się wciągnąć w chodzenie na wiele randek, z których nic nie wynika, bo skończy się tzw. friendzonem. Żeby tak się nie stało, stosuj się do zasad opisanych w tym artykule.

Jak zachować się na pierwszej randce z dziewczyną?

 • nie komplementuj wyglądu kobiety,

 • unikaj zadawania pytań jak na rozmowie o pracę,

 • eskaluj kontakt fizyczny,

 • nie przedłużaj pierwszej randki,

 • nie wręczaj jej żadnych prezentów,

 • nie mów za dużo,

 • zwróć uwagę na swoją mowę ciała,

 • nie opowiadaj o swoich byłych,

 • idź z nią do baru, albo kawiarni,

 • zapłać za rachunek.