Opublikowano

Jak zagadać na Tinderze? Pierwsza wiadomość na Tinderze.

jak zagadać na tinderze

Jak zagadać na Tinderze? Niektórzy faceci mają z tym problem i stanowi to dla nich nie lada wyzwanie. Ale wbrew pozorom, nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Dlatego dzisiaj zdradzę Ci pewien sprawdzony schemat postępowania przy ocenianiu jak zacząć pisać z kobietami na Tinderze i innych aplikacjach randkowych. Gdy raz go opanujesz, nie będziesz już musiał więcej martwić się brakiem pomysłu na to, jak zacząć rozmowę na Tinderze. Omówię go dokładnie w tym artykule.

Czy pierwsza wiadomość na Tinderze jest ważna?

Ale zanim przejdziemy do tego jak zacząć pisać na Tinderze, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy pierwsza wiadomość jest w ogóle ważna?

Trzeba zauważyć, że pierwsza wiadomość jest dość specyficznym elementem randkowania przez aplikacje. A to dlatego, że jeśli będziesz zaczynał rozmowy na Tinderze w beznadziejny sposób, żadna dziewczyna ci nie odpisze. Natomiast, jeśli będziesz zaczynał pisać w odpowiedni sposób (co zaraz omówię), to nie ma już nic, co mógłbyś zrobić, aby poprawić ten element randkowania przez aplikacje.

Oznacza to, że jeśli już nauczysz się tego jak zagadać na Tinderze w optymalny sposób, część dziewczyn ci odpisze, część nie i nie da się już nic zmienić w pierwszej wiadomości, żeby zacząć nawiązywać więcej rozmów prowadzących do umówienia się na randki.

Czy zatem to jak zaczniesz rozmowę na Badoo, czy Tinderze jest ważne? Jak widać tak, ale tylko do pewnego stopnia. Warto więc opanować ten element.

Jak zagadać na Tinderze?

Przejdźmy więc do tego jak zagadać na aplikacjach randkowych. Najlepiej jest trzymać się za każdym razem tego samego schematu postępowania. Dzięki temu wyrobisz sobie nawyk i nie będziesz tracił przy każdej dziewczynie długiego czasu na wymyślenie jak zacząć rozmawiać.

Schemat ten wygląda następująco:

1. Zapytaj o zdjęcie

Zobacz zdjęcia dziewczyny i poszukaj czegoś, o co mógłbyś zapytać. Jeśli coś takiego znajdziesz, możesz łatwo zacząć rozmawiać. Prosty przykład – jeśli widzisz zdjęcie z wakacji, możesz zapytać gdzie je robiła (chyba, że stoi pod wieżą Eiffla, to wtedy wymyśl coś innego…). Kobiety chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, więc jeśli tak zagadasz na Tinderze i dziewczyna odpisze, rozmowa powinna pójść gładko.

2. Zapytaj o opis

Jeśli nie zobaczysz nic charakterystycznego na zdjęciach, przeczytaj opis. Zobacz, czy znajdziesz tam coś, o co możesz zahaczyć, zaczynając rozmowę na Tinderze. Może to być, na przykład jakieś jej zainteresowanie. Po zagadaniu w ten sposób rozmowa również powinna pójść gładko.

Punkt 1. i 2. możesz oczywiście stosować zamiennie. W zależności od tego, co dziewczyna ma na zdjęciach i w opisie, czasem wygodniej będzie ci zapytać o fotografie, a czasem o to, co umieściła w swoim bio.

3. Zadaj proste pytanie

Wiadomo jednak, że ze zdjęciami i opisem różnie bywa. Twoja para może mieć dwa zdjęcia na tle ściany i nic w opisie. Nie wymyślaj wówczas nic na siłę, twoją rolą nie jest zabawianie tej dziewczyny.

W takim przypadku po prostu spytaj jak minął dzień. Może ci się wydawać, że na takie zagadanie na Tinderze nie uzyskasz odpowiedzi, jednak niejednokrotnie umawiałem się na randki w 20-30 minut zaczynając rozmowę w ten sposób. Gdy dziewczyna odpisze, w kolejnej wiadomości możesz nawiązać do tego, co napisała.


Ogromną zaletą tej ścieżki postępowania jest to, że można ją stosować dla każdej pary, jaką kiedykolwiek zdobędziesz. Stosując ją nie będziesz więcej musiał martwić się brakiem pomysłu na to jak zacząć pisać na Tinderze i innych aplikacjach randkowych.

Pamiętaj tylko, żeby nie wdawać się w długie dyskusje i szybko proponuj spotkanie. Warto również wysłać wiadomość do dziewczyny w ciągu 24h od sparowania. Wpłynie to pozytywnie na twój ranking, a tym samym będziesz miał lepszą widoczność i możliwość zdobycia większej ilości par. Więcej napisałem o tym tutaj.

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

tinder jak zagadać

Jak zagadać na Tinderze - zasady

Zaczynając rozmowę na Tinderze, czy Badoo warto stosować się do poniższych reguł. Przestrzegając je zwiększysz swój współczynnik odpowiedzi, a tym samym będziesz miał możliwość umówienia się na większą ilość randek.

Reguły pierwszej wiadomości na Tinderze to:

  1. W pierwszej wiadomości umieść imię dziewczyny, do której piszesz. Nada to wiadomości osobistego charakteru i pokaże, że nie zaczynasz rozmowy na zasadzie kopiuj-wklej. Dodatkowo taka wiadomość bardziej przykuwa uwagę.

  2. Nie komplementuj dziewczyny, do której piszesz, a w szczególności jej wyglądu. Komplementowanie pokazuje, że za bardzo ci zależy. Z pewnością nie jest to atrakcyjne. Na aplikacjach randkowych robi tak co drugi facet. Od razu pozytywnie się wyróżnisz na ich tle.

  3. Nie pisz niczego związanego z seksem. Takie wiadomości kojarzą się z napaleńcami, których jest pełno i automatycznie zniechęcają kobiety. Nawet dziewczyny, które szukają seksu i nie mają problemu z pójściem do łóżka na pierwszej randce, nie odpisują na takie wiadomości.
     

  4. Nie pisz więcej niż dwa-trzy zdania. Zasada podobna jak przy komplementowaniu – dłuższa wiadomość pokazałaby, że za bardzo ci zależy i trąci nieco desperacją. Warto więc, żeby pierwsza wiadomość na Tinderze nie była zbyt długa.

  5. Zadbaj o to, żeby twoja wiadomość nie miała żadnych błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Kobiety na aplikacjach randkowych przykładają do tego dużą wagę. Nie warto więc marnować szans na randki i uważać na to.


Stosując powyższe zasady dotyczące tego jak zagadać na Tinderze i innych aplikacjach bez problemu będziesz lepszy niż 90% facetów. Aplikacje randkowe są bowiem pełne gości, którym albo za bardzo zależy i od pierwszej wiadomości komplementują kobiety, albo piszą od razu o seksie. Są też jeszcze tacy, którzy zwyczajnie nie mają pojęcia jak zacząć pisać na Tinderze i zaczynają od tanich tekstów typu “hej śliczna”. Nawet, jeśli tu i tam zdarzy ci się popełnić błąd, to jak widzisz, konkurencja nie jest zbyt wysoka. Będąc więc świadomym powyższych zasad, jesteś na bardzo dobrej pozycji.

Kreatywna pierwsza wiadomość na Tinderze

Na różnych forach i w artykułach często można natknąć się na poradę, aby wyróżnić się pierwszą wiadomością na Tinderze i zagadać w sposób, który rozśmieszy kobietę, do której piszesz. Trochę przykładów takich wiadomości już widziałem – jedne mówią o byciu tajnym agentem, inne o przybyciu z obcej planety itp. Jest tego sporo.

Ja jednak nie polecam tej metody. Jak już pisałem tutaj, na aplikacjach randkowych jest spory odsetek kobiet, które nie mają zamiaru z nikim się spotkać. Najczęściej zakładają konto z nudów lub dla atencji. Te kobiety tylko szukają facetów, którzy ich rozbawią. Traktują ich jak rozrywkę.

Gdy napiszesz do takiej dziewczyny zabawną wiadomość, zapewne ci odpisze, bo uzna to za dobrą zabawę, gdzie na zwykłą wiadomość nie dostałbyś od niej odpowiedzi. Jednak rozmowa z kobietą, która założyła konto z nudów lub dla atencji nie doprowadzi do umówienia się na randkę. Nie po to bowiem założyła swój profil randkowy. Gdy zaproponujesz jej spotkanie możliwe są dwa scenariusze – albo zacznie się wykręcać, albo zastosuje ghosting (czyli przestanie ci odpisywać). Zmarnujesz więc tylko swój czas.

Dlatego często powtarzam – kobieta, która założyła profil na Tinderze, czy Badoo z myślą, żeby kogoś poznać, odpisze ci na standardową pierwszą wiadomość. Warto więc szanować siebie i swój czas, i unikać dziewczyn, które nie mają zamiaru z nikim się spotkać. Pozwoli Ci to bardziej skupić się na kobietach, które chcą kogoś poznać.

A może coś innego niż Tinder? Wypróbuj Erodate – najpopularniejszy polski portal do szybkich randek, któremu zaufało tysiące kobiet i mężczyzn.