Opublikowano

Match na Tinderze bez tajemnic w 2024.

match na tinderze

Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa w Polsce i na świecie. Zawdzięcza to nowatorskim rozwiązaniom, takim jak popularny match na Tinderze. Bez tego podstawowego mechanizmu, na którym opiera się ta aplikacja, randkowanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Sprawdźmy więc czym jest match na Tinderze i co się z nim wiąże.

Co to znaczy match na Tinderze?

Tinder wyświetla każdemu użytkownikowi profile różnych osób. Można je polubić lub nie, przesuwając zdjęcia w prawo, bądź w lewo. Match na Tinderze pojawia się, gdy dwie osoby dadzą sobie nawzajem polubienie. Zostanie to ogłoszone komunikatem “masz nową parę” lub “it’s a match”. Dopiero po zdobyciu matcha można zacząć ze sobą rozmawiać i umówić się na randkę.

Zdobyłem matcha na Tinderze i co dalej?

Gdy zdobędziesz matcha na Tinderze, nie ma na co czekać. Na aplikacjach randkowych czas gra na twoją niekorzyść – dziewczyna może w każdej chwili umówić się z kimś innym, albo stracić zainteresowanie aplikacją i ją odinstalować.

Dlatego po zdobyciu pary na Tinderze postaraj się wysłać do niej wiadomość w ciągu 24h. Nie tylko zwiększasz w ten sposób szanse na to, że dziewczyna ci odpisze, ale także poprawiasz ocenę swojego profilu przez algorytm Tindera. Dzieje się tak, ponieważ docenia on użytkowników, którzy są aktywni i prowadzą rozmowy ze swoimi matchami.

Jak zacząć rozmowę ze swoją parą? Na pewno unikaj dwóch rzeczy – wysyłania krótkiego “hej”, czy “cześć”, bez jakiejkolwiek dalszej części. A także nie próbuj przypodobać się dziewczynie komplementami na temat jej wyglądu. Jest to zupełnie nieskuteczne i przyniesie odwrotny efekt od zamierzonego.

Żeby zacząć rozmowę ze swoją parą:


  • nawiąż do zdjęcia – przykładowo wiele dziewczyn wrzuca zdjęcia z wakacji. Możesz w takim wypadku w bardzo łatwy i fajny sposób do niej napisać pytając o miejsce, w którym była,

  • nawiąż do opisu – jeśli na jej zdjęciach nie ma nic charakterystycznego, sprawdź w jej opisie, czy jest tam coś, o co mógłbyś zapytać, np. jej hobby,

  • zadaj proste pytanie – czasem wystarczy zwykłe “cześć, jak mija dzień?”. Dodaj tylko przy tym imię dziewczyny – lekko spersonalizowane wiadomości częściej otrzymują odpowiedź. 


Więcej przydatnych informacji na temat tego jak zacząć rozmowę z dziewczyną na Tinderze znajdziesz w tym artykule.

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Jak zdobyć więcej par na Tinderze?

Czy nam się to podoba, czy nie, aplikacje randkowe opierają się w głównej mierze na wyglądzie. Tinder nie jest tutaj wyjątkiem. Dlatego kluczem do sukcesu w zdobywaniu zadowalającej liczby par są dobre zdjęcia. Wszystkie inne elementy profilu, takie jak opis, wiek, czy zainteresowania są zdecydowanie mniej ważne.

Przy zakładaniu konta w pierwszej kolejności warto więc skupić się na uzyskaniu jak najlepszych zdjęć. Jeśli jesteś facetem na pewno nie wrzucaj selfi. Zdjęcia zrobione przez mamę, czy kolegę również raczej odpadają. Zapewne nie wyszedłeś na nich bardzo dobrze, a w przypadku większości facetów tylko takie zdjęcia dają zadowalające efekty.

Dlatego najlepiej jest wrzucić zdjęcia zrobione dobrym aparatem przez kogoś, kto zna się na fotografii. Dopiero wówczas zaczniesz osiągać naprawdę zadowalające rezultaty i nie dołączysz do masy facetów mówiących, że Tinder nie działa. Jak uzyskać takie zdjęcia przeczytasz w tym artykule.

match na tinderze

Jak Tinder dobiera pary?

Na Tinderze nad wszystkim czuwa specjalny algorytm. Decyduje on o między innymi o widoczności twojego profilu. Im lepsza widoczność, tym częściej twój profil będzie wyświetlany innym użytkownikom. A to daje możliwość zdobycia większej liczby matchy na Tinderze. Dlatego ważne jest, żeby algorytm wysoko wyceniał twój profil i prezentował go jak największej liczbie kobiet.

Co algorytm bierze pod uwagę przy ocenie twojego profilu? Nie wiemy tego w stu procentach, ponieważ ludzie stojący za Tinderem nie udostępniają tych danych. Jednak po latach funkcjonowania tej aplikacji, użytkownikom udało się wyróżnić najważniejsze czynniki, które algorytm bierze pod uwagę.

Najważniejsze czynniki przy ocenie profilu przez algorytm to:

  • częste logowanie – staraj się korzystać z Tindera przynajmniej raz dziennie,

  • atrakcyjność profilu – im częściej twój profil jest lubiany, tym będzie wyświetlany większej liczbie kobiet,

  • bycie selektywnym przy ocenianiu profili innych osób – nie dawaj polubień wszystkim dziewczynom, bo spadnie ocena twojego profilu,

  • wchodzenie w interakcje ze swoimi parami – jeśli zbierasz pary jak pokemony, ale nigdy nie wysyłasz im wiadomości, to algorytm to zauważy i obniży ocenę twojego profilu.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat algorytmu Tindera i jak mieć jak najwyższą ocenę profilu, zachęcam cię do zapoznania się z tym artykułem.

match na tinderze

Ile polubień na Tinderze dziennie?

Na Tinderze nie ma możliwości oceniania profili bez ograniczeń (przynajmniej nie na darmowym koncie). Po wyczerpaniu limitu aplikacja zablokuje ci możliwość lajkowania zdjęć na 12 godzin.

Limit polubień na Tinderze nie jest taki sam dla każdej osoby. Jest on obliczany przez algorytm na podstawie wielu różnych czynników. Możemy jednak przyjąć, że wynosi on około 50 polubień na 12 godzin.

Przy obliczaniu limitu polubień algorytm bierze pod uwagę podstawowe elementy jak twój wiek, lokalizacja, płeć. Ale dodatkowo prawdopodobnie ważne jest również to jak często lajkują cię inne kobiety oraz czy sam stosujesz selekcję przy wysyłaniu polubień. Jeśli nie jesteś wybredny i wysyłasz każdej dziewczynie lajka, to uważaj, bo Tinder nie lubi takich zachowań i twój limit polubień będzie niższy, niż u większości osób.

A czy można obejść dzienny limit polubień i zyskać nieograniczoną liczbę lajków? Oczywiście, w bardzo prosty sposób. Trzeba jednak zdecydować się na zakup konta premium. Tinder na szczęście daje tę opcję już w najtańszym abonamencie – w Tinder Plus. Więcej przydatnych informacji na temat tego pakietu znajdziesz w tym artykule.

Match na Tinderze - podsumowanie

Jak widzisz, randkowanie za pomocą Tindera to nie taka bułka z masłem jakby mogło się wydawać. Warto orientować się w meandrach tej aplikacji, żeby być skutecznym w poznawaniu dziewczyn. Jeśli podejdziesz do zakładania konta nieprzygotowany, to istnieje spore ryzyko, że jesteś na prostej ścieżce do dołączenia do masy facetów, którzy uważają, że Tinder nie działa. A jako mężczyzna, żeby móc cieszyć się powodzeniem na aplikacjach randkowych, trzeba sobie najpierw na to zapracować. Dlatego jeśli chcesz poprawić swoją skuteczność w poznawaniu dziewczyn na Tinderze, pomocny będzie mój specjalnie przygotowany Poradnik.