Opublikowano

Oznaki zainteresowania dziewczyny – 15 kluczowych sygnałów.

oznaki zainteresowania dziewczyny

Oznaki zainteresowania dziewczyny to coś co powinien znać każdy facet. Brak znajomości sygnałów zainteresowania sprawi, że ciężko będzie ci odczytać intencje dziewczyny. A przez to nieraz możesz przegapić okazje na skuteczny podryw. Warto więc wiedzieć po czym poznać, że podobasz się dziewczynie. Dlatego w tym artykule omówimy sobie najczęstsze oznaki seksualnego zainteresowania.

Oznaki zainteresowania dziewczyny

Przyjęło się, że to mężczyzna powinien zrobić pierwszy krok podczas podrywu. Ale często tak naprawdę to kobieta inicjuje kontakt poprzez subtelne sygnały zainteresowania. Czasem nieświadome nawet dla niej samej. Od ciebie więc zależy czy będziesz umiał je poprawnie odczytać i wykonać pierwszy ruch.

15 najczęstszych oznak zainteresowania dziewczyny to:

1. Patrzy się na ciebie, gdy nie widzisz

Jedną z częstszych oznak zainteresowania kobiety jest zerkanie na mężczyznę, który jej się podoba, gdy ten nie widzi. Gdy raz przyłapiesz na tym dziewczynę, może to być przypadek. Jednak gdy sytuacja się powtórzy, możesz założyć, że jej się podobasz. Z reguły ludzie nie obserwują stale jednej i tej samej osoby. Gdy więc się to zdarza, jest to wyraźna oznaka, że podobasz się dziewczynie.

2. Poprawia swój wygląd, gdy jesteś w pobliżu

Kobiety często poprawiają swój wygląd, gdy w pobliżu pojawia się mężczyzna, który im się podoba. Może to być naprostowanie bluzki, poprawienie fryzury, wygładzenie sukienki, a czasem nawet tak oczywisty sygnał jak wyciągnięcie szminki i malowanie ust. Stara się ona w ten sposób jak najlepiej wyglądać przy facecie, który jej się podoba. Świadczy to o dużym zainteresowaniu z jej strony i ciężko to przeoczyć.

3. Uśmiecha się do ciebie

Bez wątpienia najbardziej wyraźną oznaką zainteresowania dziewczyny jest to, gdy uśmiecha się do ciebie. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy nie znasz danej dziewczyny, przykładowo na imprezie, czy na mieście. Jeśli więc zauważysz, gdy jakaś kobieta się do ciebie uśmiecha i nie ucieka wzrokiem, jest to wyraźny sygnał, że chce, żebyś do niej podszedł, zagadał i wymienił się numerami telefonów, a może nawet zaprosił na randkę.

4. Jest zaangażowana podczas pisania

Nie trzeba przebywać fizycznie w obecności dziewczyny, żeby zauważyć, że jej się podobasz. Często można to stwierdzić po samym pisaniu z nią, np. na Instagramie. Zainteresowana tobą dziewczyna będzie często pisać do ciebie jako pierwsza, angażować się w rozmowę, szybko ci odpisywać itp. Są to sygnały, na które warto zwracać uwagę. Więcej na temat tego jak pisze zainteresowana dziewczyna przeczytasz w tym artykule.

oznaki zainteresowania dziewczyny

5. Tworzy odpowiednie warunki, żebyś do niej zagadał

Dziewczyna, której zależy na tym, żebyś do niej podszedł i zagadał zrobi wszystko, żeby ci to ułatwić. Każda kobieta dobrze wie, że wymaga to odwagi, i że prawdopodobnie do niej nie podejdziesz, gdy wokół niej jest grupa koleżanek. Żeby więc ułatwić ci zadanie, dziewczyna, której się podobasz odejdzie od grona znajomych i usiądzie na uboczu blisko ciebie. Oczywiście może być tak, że to przypadek, dlatego zwracaj uwagę na inne sygnały, np. czy wcześniej patrzyła się na ciebie lub uśmiechała.

6. Śmieje się z twoich żartów

Dziewczynie, której się podobasz, na twój widok wydzielają się hormony szczęścia i od razu jest weselsza i ma dobry humor. Dzięki temu będzie się śmiać ze wszystkich twoich żartów, nawet tych nie najlepszych. Dodatkowo zależy jej na zdobyciu twoich względów, więc to kolejny powód, dla którego po każdym twoim żarcie będzie się śmiać i nie usłyszysz od niej, że masz słabe teksty.

7. Stara się być jak najbliżej i dotyka cię

Dotyk to silny sygnał zainteresowania wysyłany przez kobietę. Jeśli jakaś dziewczyna dotyka cię częściej niż inne osoby, zapewne oznacza to, że jej się podobasz. Może to być przykładowo subtelne muśnięcie ręki podczas rozmowy, czy też poklepanie po ramieniu lub plecach. Dodatkowo dziewczyna, której się podobasz, chce przebywać jak najbliżej ciebie. Nie zdziw się więc, gdy będzie się starać siedzieć tak blisko ciebie, jak to tylko możliwe.

8. Bawi się włosami

Gdy kobiecie podoba się jakiś mężczyzna, często automatycznie zaczyna bawić się włosami. Chce w ten sposób zdobyć i utrzymać jego uwagę. Jeśli więc jakaś dziewczyna patrzy się na ciebie i bawi się włosami, to rzadko kiedy jest to przypadek. Najprawdopodobniej stara się w ten sposób cię poderwać.

oznaki zainteresowania dziewczyny

9. Odsłania szyję w twoim kierunku

Szyja to wrażliwa i erogenna część ciała. Jeśli kobieta ją odsłania w twoim kierunku poprzez odgarnięcie włosów, bądź pochylenie głowy, to jest to pozytywny sygnał. Stara się ona w ten sposób przyciągnąć twoją uwagę i eksponuje swoje kobiece wdzięki. Kobiety czasem robią to świadomie, a czasem nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Mimo to jest to zawsze oznaka zainteresowania z jej strony.

10. Pochyla się w twoim kierunku

Jeśli ktoś się nam podoba, chcemy być jak najbliżej tej osoby. Dlatego siedząc podświadomie pochylamy się w kierunku naszego obiektu zainteresowania. Jeśli więc zauważysz, że przykładowo na pierwszej randce dziewczyna pochyla się w twoim kierunku, możesz śmiało założyć, że randka idzie dobrze i dziewczyna wykazuje zainteresowanie twoją osobą.

oznaki zainteresowania dziewczyny

11. Daje ci wskazówki, że chętnie by z tobą gdzieś wyszła

Kobiety są mistrzyniami wysyłania subtelnych sygnałów zainteresowania. Ale jeśli chodzi o wykonanie pierwszego kroku i zaproszenie na randkę, to oczekują, że zrobi to mężczyzna. Nie oznacza to jednak, że dziewczyna nie wyśle ci delikatnej sugestii, że chętnie gdzieś by z tobą wyszła. Jeśli usłyszysz od niej coś w stylu “do kina wszedł świetny film, fajnie byłoby go zobaczyć”, albo inne podobne zdanie, może to oznaczać, że chce, żebyś ją zaprosił na randkę. Zwłaszcza jeśli wcześniej wysyłała ci również inne sygnały.

12. Ma otwartą mowę ciała

Jeśli podejrzewasz, że podobasz się jakiejś dziewczynie, zwróć uwagę na jej mowę ciała. Często potrafi ona zdradzić więcej niż słowa. Kobieta, której się podobasz, będzie miała otwartą mowę ciała w stosunku do ciebie. Oznacza to, że podczas rozmowy z tobą nie będzie krzyżować rąk, ani nóg, jej ciało będzie skierowane w twoją stronę i nie będzie unikać kontaktu wzrokowego, o ile nie jest nieśmiała. Są to zdecydowanie pozytywne sygnały.

oznaki zainteresowania dziewczyny

13. Dużo mruga

Zauważyłeś, że dziewczyna, z którą rozmawiasz, dużo mruga? Bardzo możliwe, że jest to spowodowane tym, że jej się spodobałeś. U kobiet częste mruganie może się pojawić, gdy poczuje seksualną ekscytację względem jakiegoś mężczyzny. Jest to więc duża oznaka zainteresowania i dobrze wróży waszej znajomości, o ile oczywiście zdecydujesz się na wykonanie pierwszego kroku i zaprosisz ją na randkę.

14. Daje ci komplementy

Ludzie raczej rzadko dają sobie komplementy. Dlatego bardzo możliwe, że jeśli słyszysz je od którejś ze znajomych, to wpadłeś jej w oko. Gdy dziewczyna uważa, że jesteś atrakcyjny, może komplementować twój styl, wiedzę, różnego rodzaju umiejętności i wszystkie inne rzeczy, które jej się podobają. Zwracaj więc na to uwagę, i jeśli zauważysz, że mówi to szczerze i częściej niż do innych osób, to zapewne jej się podobasz.

15. Patrzy w dół

Jeśli kobieta podczas rozmowy z tobą kilkukrotnie zrywa kontakt wzrokowy i patrzy co chwilę raz w dół, raz na ciebie, to oznacza to, że jej się podobasz. W ten sposób pokazuje swoją uległość względem ciebie, co jest atrakcyjne dla większości facetów.

Dla pewności zwróć tylko uwagę, czy było to poprzedzone innymi oznakami zainteresowania, na przykład długim kontaktem wzrokowym i uśmiechem. W przeciwnym wypadku może to być tylko przypadek.

oznaki zainteresowania dziewczyny

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z dziewczynami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera. Pomógł on w tym już wielu facetom.

Co robić, gdy zauważysz oznaki zainteresowania dziewczyny?

Gdy zauważysz wyraźne oznaki zainteresowania dziewczyny w twoim kierunku, nie ma na co czekać. Warto wykazać się inicjatywą, bo okazja może przejść ci koło nosa, a dziewczyna nie będzie wiecznie wysyłać ci sygnałów.

Jeśli zauważy, że nic nie robisz w kierunku poznania się bliżej, może uznać, że ci się nie podoba i zainteresuje się kimś innym. Dlatego najlepiej zdobądź się na odwagę i zaproś ją na randkę. Tylko nie rób tego poprzez podchody, które będą trwały wiele tygodni, bo zamiast jej chłopakiem, zostaniesz tylko przyjacielem. Czyli klasyczny friendzone, o czym więcej przeczytasz w tym artykule.  Zamiast tego, po krótkiej rozmowie, umów się z nią na randkę. Nie masz nic do stracenia, a możesz dzięki temu dużo zyskać.