Opublikowano

Szukam Polaka do ślubu – prawda czy mit?

szukam polaka do ślubu

W ostatnich latach Polska stała się atrakcyjnym kierunkiem emigracji dla wielu nacji. Dzięki temu hasło szukam Polaka do ślubu stało się popularnym pytaniem i nagłówkiem licznych ogłoszeń, nie zawsze prawdziwych. Jednak nie da się ukryć, że wiele kobiet, zwłaszcza z Europy Wschodniej, szuka męża Polaka. Dlatego w tym artykule omówimy sobie gdzie kobiety szukają męża z Polski oraz co zrobić, żeby uniknąć fałszywych ogłoszeń matrymonialnych.

Szukam Polaka do ślubu - najpopularniejsze portale randkowe

Na początek ostrzeżenie – przeglądając Internet w poszukiwaniu kobiet szukających Polaka do ślubu musisz uważać na fałszywe ogłoszenia matrymonialne. Zwykle wygląda to tak, że ktoś wstawia zdjęcie atrakcyjnej kobiety i pisze, że szuka partnera. Jednak za takimi ogłoszeniami stoją oszuści chcący wyłudzić od facetów pieniądze. Żeby więc poznać kobiety szukające męża z Polski, najlepiej założyć konto na którymś z popularnych portali randkowych.

Poniżej znajdziesz portale randkowe z największą liczbą kobiet, także z zagranicy. Każdy z nich wyróżnia się dużą popularnością i znaczną liczbą kobiet, które zdecydowały się na założenie na nich konta.

1. Erodate

Erodate to największy portal w kraju przeznaczony do umawiania się na szybkie randki. Wyróżnia się dużą liczbą kobiet, wśród których nie brakuje cudzoziemek. Portal ten powstał z myślą o niezobowiązujących relacjach, ale od czegoś przecież trzeba zacząć.

Erodate charakteryzuje się dużym poszanowaniem prywatności. Jeśli nie chcesz, to nie musisz umieszczać swojego zdjęcia. W każdej chwili możesz także zmienić dane na swoim profili.

Rejestracja na Erodate jest całkowicie darmowa, choć żeby móc cieszyć się w pełni ze wszystkich funkcji, należy kupić konto premium.

Oprócz strony stacjonarnej istnieje także aplikacja mobilna Erodate, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z portalu i poszukiwania dziewczyn.

2. Badoo

Na drugim miejscu warto zainteresować się portalem Badoo. Jest on szczególnie popularny wśród kobiet zza naszej wschodniej granicy.

Z Badoo można korzystać bez opłat. Jednak konto premium daje przydatne funkcje. Pozwala ono między innymi na promowanie swojego profilu, czy wysyłanie wiadomości do dziewczyn, od których nie otrzymałeś jeszcze polubienia.

Portal ten pozwala na stworzenie profilu, w którym możesz podać liczne informacje o sobie. Przykładowo jeśli szukasz tylko poważnych relacji, masz możliwość zaznaczenia takiej opcji przy tworzeniu konta.

3. Tinder

W zestawieniu nie może zabraknąć najpopularniejszej aplikacji randkowej, czyli Tindera. Często jest to pierwsze miejsce, na którym rejestrują się cudzoziemki w naszym kraju.

Największą zaletą Tindera jest oczywiście duża liczba kobiet, która z niego korzysta. Używając tej aplikacji w dużym mieście praktycznie nie ma szans, żeby skończyły się profile do przeglądania.

Oprócz popularności, plusem jest także wysoka funkcjonalność tej aplikacji. Tinder jako pierwszy wprowadził rewolucyjne metody poszukiwania partnera i pod względem nowatorskich rozwiązań cały czas jest o pół kroku przed konkurencją.

A może już korzystałeś z Tindera, ale nie udało ci się nikogo poznać? Jeśli tak, to nic straconego. Specjalnie dlatego napisałem Poradnik Podrywania Przez Tindera, który pomógł w tym już wielu mężczyznom.

szukam polaka do ślubu

Szukam męża Polaka - fakty

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach rośnie liczba małżeństw Polaków z kobietami z zagranicy. Szczególnie panie z Europy Wschodniej chętnie szukają Polaka do ślubu.

Główną przyczyną coraz większej popularności małżeństw mieszanych jest oczywiście aspekt ekonomiczny. Nasz kraj w ostatnim czasie stał się atrakcyjnym kierunkiem emigracji dla wielu nacji. Dzięki temu ślub z Polakiem stał się przepustką do lepszego, bogatszego świata dla wielu kobiet z biedniejszych państw, które często szukają męża Polaka.

Kolejną przyczyną popularności takich małżeństw jest bliskość kulturowa między Polską, a krajami ze wschodniej Europy. Łączą nas podobne języki i tradycje. Sprawia to, że Ukraince, Rosjance, czy Białorusince łatwiej porozumieć się z mężczyzną z Polski, niż z zachodniej Europy.

Potwierdzeniem tego, że kobiety z Europy Wschodniej szukają Polaka do ślubu są oficjalne statystyki małżeństw Polaków z kobietami z zagranicy. W 2021 roku na pierwszych trzech miejscach były Ukrainki – 1839 ślubów, Białorusinki – 210 ślubów oraz Rosjanki – 111 ślubów. I wygląda na to, że liczba takich małżeństw będzie tylko rosła.

szukam polaka do ślubu

Jakie są kobiety z Europy Wschodniej?

Wbrew pozorom kobiety z wschodniej Europy nie różnią się znacząco od tych z zachodu Europy. Nie oznacza to jednak, że takich różnic nie ma.

Przede wszystkim cechuje je także bardziej tradycyjne podejście do ról kobiet i mężczyzn. Ma to swoje dobre i złe strony. Przykładowo jednym z minusów może być to, że podczas randkowania Rosjanka, czy Ukrainka prawdopodobnie będzie oczekiwać, że to ty będziesz pokrywał koszty randek. Lepiej więc nie proponuj jej podziału rachunku.

Jeśli natomiast zależy ci na założeniu rodziny, to umawianie się z kobietami z Europy Wschodniej będzie dobrym pomysłem. Wiele z nich jest mocno zorientowana na małżeństwo. Przykładowo Ukrainki biorą ślub bardzo wcześnie jak na obecne czasy, bo średnio w wieku 25 lat. I wiele z nich szuka męża z Polski.

Podsumowując – jakie są kobiety z Europy Wschodniej?


  • cechuje je tradycyjne podejście do ról kobiet i mężczyzn,

  • dobrze aklimatyzują się w naszym kraju i często szukają Polaka do ślubu,

  • z reguły wcześnie wychodzą za mąż,

  • wyróżnia je atrakcyjna uroda,

  • przykładają dużą wagę do swojego ubioru, który ma robić wrażenie,

  • mogą wymagać od mężczyzn płacenia za rachunki podczas randkowania,

  • często są ciche i pracowite.

szukam polaka do ślubu

Gdzie jeszcze szukać kobiet z innych krajów?

Oprócz aplikacji randkowych masz także możliwość poznawania kobiet z zagranicy przy pomocy innych metod. Żeby z nich korzystać powinieneś jednak mieszkać w dużym mieście. W mniejszych miejscowościach zwyczajnie mieszka zbyt mało dziewczyn z innych krajów, żeby w pełni skutecznie korzystać z niżej wymienionych sposobów.

Podsumowując, możesz poznawać kobiety dzięki metodom takim jak:

  • podryw na mieście – polega na przechodzeniu się po miejscach, w których jest dużo ludzi i zagadywaniu napotkanych tam kobiet. Po krótkiej rozmowie proponujesz wymianę numerami telefonów, a później, jeśli się to uda – proponujesz spotkanie,

  • podryw w klubach i barach – w dużych miastach nie brakuje miejsc, w których kwitnie życie nocne. A to daje możliwość podrywu napotkanych tam dziewczyn, w tym z Europy Wschodniej i innych krajów,

  • poznawanie dziewczyn przy okazji różnego rodzaju wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale, zajęcia, różne kursy itp.

Szukam Polaka do ślubu - podsumowanie

Jak widzisz, ostatnie lata stworzyły duże możliwości na poznawanie dziewczyn z innych krajów. Polacy są atrakcyjni w oczach coraz większej liczby kobiet z zagranicy. Przede wszystkim panie z Europy Wschodniej są szczególnie zainteresowane i wiele z nich szuka męża Polaka. Jeśli więc chcesz poznać dziewczynę zza naszej wschodniej granicy, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby miało ci się nie udać. Pamiętaj tylko, że nie ma drogi na skróty i nie daj się nabrać na fałszywe ogłoszenia. Dziewczyny z innych krajów funkcjonują u nas tak samo jak Polki i należy ich szukać przy pomocy takich samych metod.