Opublikowano

Tinder brak par – 4 najczęstsze powody braku polubień.

tinder brak par

Założyłeś nowy profil i masz brak par na Tinderze? Spokojnie, nie ty jeden. Wielu facetów ma zero polubień na Tinderze. Albo mają ich bardzo mało. Ale nic straconego, można to naprawić. Dlatego dzisiaj opiszę najczęstsze przyczyny braku par na Tinderze i jak temu zaradzić.

Brak par na Tinderze - dlaczego?

Wszystkie przypadki facetów, którzy mają bardzo mało polubień na Tinderze lub nie mają ich wcale łączy jeden wspólny mianownik – założenie profilu bez żadnego przygotowania.

Bez przygotowania zdjęć, bez obmyślenia opisu, który nie będzie odstraszał kobiet, bez dobrej strategii oceniania kobiet. Nie będę jednak nikogo krytykował, sam swego czasu byłem jednym z tych facetów. Tymczasem wszystko co wymieniłem się liczy (choć zdjęcia oczywiście najbardziej).

A jak napisałem w moim Poradniku, już dawno minęły czasy, w których przeciętny mężczyzna mógł z miejsca założyć profil randkowy i po kilku dniach szedł na randkę. Teraz trzeba się bardziej przyłożyć. Ale bez obaw – pracy jest tylko na samym początku – gdy trzeba wykonać zdjęcia, przygotować opis itp. Gdy raz to zrobisz, nie będziesz musiał więcej na to poświęcać czasu. Od tego momentu będziesz mógł cieszyć się owocami swojej pracy i umawiać się na randki.

A może coś innego niż Tinder? Wypróbuj Erodate – najpopularniejszy polski portal do szybkich randek, któremu zaufało tysiące kobiet i mężczyzn.

Tinder brak par - najczęstsze przyczyny

Przejdźmy zatem do omówienia sobie najczęstszych powodów braku lajków na Tinderze.

Najczęstsze przyczyny braku par na Tinderze to:

Słabe zdjęcia

Już nie raz o tym pisałem i jeszcze nie raz o tym wspomnę. Ale nic w tym dziwnego. W końcu zdjęcia to zdecydowanie najważniejszy czynnik podczas korzystania z aplikacji randkowych. Uważam, że na spokojnie odpowiadają one za 80% sukcesu. Zdjęcia nie tylko są najważniejsze podczas randkowania przez aplikacje, ale i są elementem, który większość mężczyzn zaniedbuje.

Musisz wiedzieć, że jeśli założyłeś konto i po kilku dniach dalej masz brak par na Tinderze, to najprawdopodobniej wina leży w słabych zdjęciach. Zapewne wrzuciłeś kilka swoich zwykłych zdjęć, np. z wakacji lub z wyjścia na miasto z kolegą. Albo jeszcze gorzej – swoje selfie. I w rezultacie masz brak dopasowań na Tinderze. Powinieneś wówczas odpuścić aplikacje randkowe do czasu uzyskania jak najlepszych fotografii.

Jakie zdjęcia są najlepsze? Takie, które nie są robione przez amatora, tylko przez profesjonalistę. Z mojego doświadczenia wynika, że o ile nie jesteś bardzo przystojny, to amatorskie zdjęcia są stratą czasu. Nie dadzą one efektu, jakiego oczekujesz.

Dlatego, nie popełniaj mojego dawnego błędu i nie próbuj w kółko wychodzić na miasto, żeby porobić sobie zdjęcia. Wiem, że jest to często polecane, ale w przypadku przeciętnego mężczyzny może to dać tylko minimalną poprawę. Zamiast tego rozejrzyj się za profesjonalnym fotografem, poświęć kilka godzin i zrób sobie porządne fotografie. Będziesz zdziwiony efektem jaki dzięki temu osiągniesz.

Jak uzyskać, krok po kroku, jak najlepsze fotografie, opisałem już w tym artykule.

Niski ranking

Innym powodem braku par na Tinderze może być niski ranking. Musisz wiedzieć, że na tej aplikacji działa algorytm, który dla każdego użytkownika wylicza wspomniany ranking. Decyduje on o Twojej widoczności, czyli o tym, ilu kobietom będzie się wyświetlał Twój profil. A lepsza widoczność, to większa ilość par. Szerzej o tym pisałem już w tym artykule.

Większość facetów psuje swój ranking poprzez złą strategię oceniania kobiet. Mianowicie lajkują wszystkie kobiety jak leci, nieważne, czy atrakcyjne, czy nie. Zwykle tłumaczą to tym, że przecież mogą zrobić selekcję i pousuwać dziewczyny, które im się nie podobają, już po zdobyciu pary.

Jednak algorytm Tindera szybko wykrywa takie zachowanie i jeśli przesuwasz w prawo wszystkie dziewczyny, to uzna cię za bota. W rezultacie obniży Twój ranking. A jak wspomniałem, niski ranking to mniejsza ilość par na Tinderze. Lub kompletny brak dopasowań.

Jeśli więc nie chcesz mieć niskiego rankingu i mało dopasowań na Tinderze, powinieneś być bardziej selektywny. W tym celu wysyłaj polubienia tylko tym kobietom, które naprawdę Ci się podobają.

Słaby opis

Kolejną przyczyną braku par na Tinderze może być słaby opis. Musisz wiedzieć, że sam opis nie zapewni Ci dodatkowych par, nawet jeśli jest bardzo dobry. Ale słaby opis może być przyczyną małej ilości polubień na Tinderze lub ich braku.

Trzeba zauważyć, że jeśli kobieta zobaczy u mężczyzny słabe zdjęcia, to prawie na pewno nawet nie przeczyta opisu. A nawet jeśli go przeczyta, to i tak nie wyśle polubienia. Natomiast, jeśli kobieta zobaczy dobre zdjęcia, to chętnie przeczyta opis. W przypadku, gdy opis odstrasza, zapewne zdecyduje się jednak nie wysyłać polubienia. Kobiety na aplikacjach randkowych są bowiem bardzo wybredne (ale to akurat wina facetów i np. wspomnianego przesuwania wszystkich dziewczyn w prawo).

Jakie opisy mogą powodować brak par na Tinderze? Przede wszystkim takie, które można uznać za desperackie.

Dość często spotykanym przykładem desperackiego opisu jest na przykład zawarcie w nim zdania “Będę Ci codziennie przynosił śniadanie do łóżka” lub “Szukam żony. Być może dla wielu brzmi to niewinnie, ale taki opis pokazuje, że za bardzo Ci zależy. A to z pewnością nie jest atrakcyjne dla kobiet. Nawet więc gdy będziesz miał dobre zdjęcia, to desperacki opis może sprawić, że będziesz miał mało polubień na Tinderze.

Szerzej na temat opisu pisałem już w tym artykule.

Używasz Tindera daleko od dużego miasta

Jedną z przyczyn, dla której masz zero par na Tinderze, może być używanie go poza dużym miastem. Powód jest prosty – mniej kobiet w okolicy, to mniej szans na zdobywanie par.

W takim przypadku możesz zwiększyć zasięg w ustawieniach aplikacji tak, aby złapać najbliższą dużą aglomerację. Czyli taką, z co najmniej pół milionem mieszkańców. Ponieważ tylko w takich miastach używanie aplikacji randkowych działa dla przeciętnego mężczyzny.

Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Tinder bowiem w pierwszej kolejności podsuwa do oceniania ludzi z okolicy. Dlatego nawet, gdy zwiększysz zasięg o duże miasto, tylko część kobiet, które tam mieszka, Cię zobaczy. Ponieważ z ich perspektywy nie brakuje dla nich ludzi z okolicy.

Jednak mimo wszystko warto zwiększyć dystans, niż ograniczać się tylko do swojej niedużej miejscowości. Innym rozwiązaniem może być używanie Tindera w momencie, gdy przebywasz w większym mieście np. jadąc coś załatwić. Lub, jeśli nie brakuje Ci motywacji, możesz również zdecydować się na przeprowadzkę do większego miasta.

Brak par na Tinderze - podsumowanie

Jak widzisz, brak par na Tinderze może mieć różne przyczyny. Jednak najczęstszą jest z pewnością wrzucenie słabych zdjęć. Jeśli więc masz zero polubień, w pierwszej kolejności zadbaj o jak nalepsze zdjęcia. Dobre zdjęcia potrafią zrobić ogromną zmianę na plus w ilości zdobywanych par.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.