Opublikowano

Tinder opinie 2023 – mężczyzn i kobiet.

tinder opinie

Tinder to zdecydowanie najbardziej popularna aplikacja randkowa. W obecnych czasach ciężko znaleźć młodszą osobę, która chociaż przez chwilę nie miała tam konta. A i starsze osoby coraz chętniej po niego sięgają. Dla wielu Tinder sprawdza się zarówno do szukania drugiej połówki, jak i do mniej zobowiązujących relacji. Przyjrzyjmy się więc jakie opinie mają użytkownicy na temat Tindera i porównajmy czym różnią się między sobą opinie mężczyzn i kobiet.

Wady i zalety Tindera

Zanim jednak przejdziemy do opinii na temat Tindera, postarajmy się wymienić wady i zalety tej niezwykle popularnej aplikacji randkowej.


Zalety Tindera:


 • prosta, intuicyjna obsługa,

 • efektywny czasowo – dzięki temu, że można korzystać z niego w dowolnym momencie, pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu,

 • duża baza użytkowników – jest to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa,

 • bycie odrzuconym przez drugą stronę boli zdecydowanie mniej, niż usłyszenie “nie” w realnym świecie,

 • brak często obecnej w realnym świecie tremy przy rozpoczynaniu rozmowy z drugą osobą,

 • sprawdza się do szukania poważnych związków, jak i niezobowiązujących relacji typu ONS,

 • przyjazny sposób na poszukiwanie relacji dla osób będących introwertykami.


Wady Tindera:


 • Tinder nakłada różnego rodzaju ograniczenia jak limit polubień, aby zachęcić do kupna konta premium, takich jak Tinder Plus,

 • nie najlepiej sprawdza się w mniejszych miejscowościach, przez co trzeba zwiększać zasięg poszukiwań,

 • kobiety są dużo bardziej wybredne, przez co przeciętny mężczyzna ma znacznie mniej par, niż typowa kobieta,

 • musisz być gotowy na to, że prędzej, czy później spotkają cię negatywne doświadczenia takie jak ghosting.

tinder opinie

Tinder opinie użytkowników

Tinder potrafi budzić skrajnie różne emocje. Wszystko zależy od tego kto miał jakie doświadczenia z tą aplikacją. Zasady panujące na Tinderze są proste – przesuwaj w prawo osoby, które ci się podobają i w lewo, które nie są dla ciebie atrakcyjne. I choć reguły są takie same dla wszystkich, osiągnięte rezultaty potrafią być skrajnie różne.

Tinder opinie mężczyzn

Gdy zajrzymy do opinii na temat Tindera w Sklepie Google Play, zauważymy, że mężczyźni często narzekają na brak powodzenia. Przykładem jest komentarz osoby o nicku dj angelo:

Ogólny brak dopasowań. Jak się jakieś zdarzają to z daleka i powszechne urywanie konwersacji. Nagle dziewczyny przestają odpisywać. Mam wrażenie, że to celowe działanie aplikacji, kontakt na zachętę i tak w nieskończoność. Bo aplikacji nie zależy, żeby kogoś znaleźć tylko żeby korzystać i płacić w nieskończoność.

W podobnym duchu wyraża swoją opinię Robert:

Po latach sprawdzam jak wygląda rynek matrymonialny. Niby jakieś matche są, rozmowy są, ale bardzo szybko znikają, albo nic z nich totalnie nie wynika. Randek jak nie ma tak nie ma (profil i opis zrobiony odpowiednio, kilka razy kupowałem golda w promce). Czy jest coś nie tak z aplikacją czy z kobietami? […] Poza tym osoby bez profilowych zdjęć (ciasta, zwierzęta, widoki) a gdzie jest osoba z profilu? Porażka.

Wśród mężczyzn można jednak znaleźć takich, którzy są zadowoleni z Tindera. Przykładem jest Marcin:

Spoko aplikacja. Można znaleźć kogoś zarówno na seks, przyjaźń, czy do związku. Osobiście kilkanaście takich kontaktów nawiązałam. Bawią mnie te komentarze z ocena „1”. Może nie reprezentujecie żadnych sensownych wartości?

Krótko i nieco filozoficznie pisze Marek:

Wszystko jest dla ludzi i zależy od ludzi. Aplikacja jako narzędzie spełnia swoje zadanie. Jeśli tylko spotkasz po drugiej stronie odpowiednią osobę… czas pokaże.

tinder opinie mężczyzn

Tinder opinie kobiet

Na stronie aplikacji w Google Play zdecydowanie najczęściej komentarze kobiet dotyczą napotkanych problemów technicznych. W przeciwieństwie do facetów brak natomiast narzekania na małe powodzenie. W poszukiwaniu opinii kobiet na temat ich doświadczeń na aplikacji musimy więc rozejrzeć się po forach.

W tym celu zajrzyjmy na forum netkobiety.pl. Możemy przeczytać tam między innymi:

Kilkanaście razy spotkałam się z ludźmi stamtąd. Niektórzy chcieli mniej, inni więcej, ja się godziłam jedynie na herbatę i rozmowę. Poznałam tam swojego bardzo dobrego kolegę, a jakiś czas później natknęłam się tam również na mojego mężczyznę, już pół roku jesteśmy razem. Gdyby nie ta aplikacja, nie miałabym absolutnie żadnej szansy na to, żeby go poznać. Naprawdę jest dużo osób, które na tinderze szukają „kogoś, kto w końcu mi to odinstaluje”.

Inna użytkowniczka pisze:

Aplikacja jest super opcją, jeśli szukasz przelotnych znajomości albo po prostu chcesz się otworzyć na ludzi, powalczyć z nieśmiałością, rozejrzeć się co jest „na rynku” etc. Takie znajomości mało mają wspólnego z romantycznym zakochaniem od pierwszego wejrzenia więc romantykom radzę zejść z oczekiwań, poza tym nie raz pewnie trafisz też na randkę, która będzie co najmniej dziwna, bo różnych ludzi się tam spotyka. Ale bywa to też całkiem zabawnie chwilami. Jeśli chodzi o związki to owszem, aplikacja głównie nastawiona na wygląd, ale znam parę przypadków par z tindera.

Z kolei inna forumowiczka narzeka na napotkanych na Tinderze facetów:

Znam kilka par, które poznały się na Tinderze. Aczkolwiek sama mam negatywne uczucia. Mnóstwo napalonych sebixów, którzy przechwalają się zdjęciami umięśnionego ciała, podróży do Dubaju albo w windzie. Ogólnie nastawieni na jednorazowe przygody, nie mają oporów żeby wysyłać nieproszeni zdjęcia swojego przyrodzenia. Bardzo rozbudowane wymagania pt. ,,Zabiegaj o mnie, adoruj mnie jestem taki super. Mogę mieć każdą więc lepiej się postaraj”.

Wtóruje jej kolejna osoba:

Niedawno założyłam tindera. Nie dodałam opisu bo nie mam na niego pomysłu. Odrzucam facetów z napiętymi klatkami bo z reguły zależy im na jednym jednak trafiło mi się masę propozycji na jednorazowy seks. Zdarzyły się też sytuacje w których facet na początku mówił że szuka czegoś więcej rozmawiało się świetnie, a potem po kilku dniach poprosił o nagie fotki a jak się nie zgodziłam to mnie usunął. Klasa.

Jakie zdjęcia wrzucić na Tindera?

Na aplikacjach randkowych zdecydowanie najważniejszym elementem profilu są zdjęcia. W przypadku mężczyzn spokojnie odpowiadają one za 80% sukcesu w poznawaniu kobiet. Jeśli więc chcesz się cieszyć powodzeniem i zbierać pary, powinieneś się do tego przyłożyć.

Jako mężczyzna, o ile nie wyglądasz jak grecki bóg, nie możesz sobie pozwolić na wrzucenie selfi z lustra, czy randomowego zdjęcia zrobionego przez kolegę na imprezie. Na takie coś mogą sobie pozwolić jedynie kobiety, bo nie brakuje typków lajkujących wszystkie profile jak leci. Natomiast facet z takimi zdjęciami skończy z kilkoma parami i brakiem randek.

Jaka jest więc główna przyczyna licznych negatywnych opinii facetów na temat Tindera? Można oczywiście wietrzyć spisek Tindera polegający na ukrywaniu profili i mający na celu zmuszenie do kupna konta premium. Jednak jest to raczej naiwna odpowiedź, która nie stawia czoła rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka, że na aplikacji, na której decydujący jest wygląd, nie masz szans na przyzwoitą liczbę par mając słabe zdjęcia.

Dlatego zakładając profil na Tinderze skup się najbardziej na tym elemencie profilu. Jak uzyskać zdjęcia zapewniające dużą liczbę par przeczytasz w tym artykule.

tinder opinie

Jeśli chcesz wiedzieć jak bez problemu umawiać się z kobietami przez aplikacje randkowe, zachęcam Cię do zapoznania się z moim Poradnikiem Podrywania Przez Tindera.

Jak zacząć rozmowę na Tinderze?

Pierwszym krokiem po zdobyciu nowej pary jest wysłanie do niej wiadomości. Żeby nie marnować szans na randkę warto zrobić to w sposób, który zachęci do dalszej rozmowy, a jednocześnie nie będzie trącił desperacją.

Nie zaczynaj więc od samego “hej”, albo pisania dziewczynie, że jest piękna. Nie ma co również wymyślać długich, kilkuzdaniowych tekstów, bo to strata czasu i pokazanie, że za bardzo ci zależy jak na tak wczesny etap. Trzeba znaleźć złoty środek.

Na Tinderze najlepiej zapytać, o któryś z elementów profilu. Mogą to być choćby zdjęcia dziewczyny. Jeśli któreś cię zainteresuje, możesz przykładowo spytać gdzie je zrobiła. W ten sposób nie będziesz tracił długiego czasu na to co napisać w pierwszej wiadomości do dziewczyny, a jednocześnie będziesz zaczynał rozmowę w sposób zachęcający do jej kontynuowania.

Więcej na temat tego jak zacząć rozmowę na Tinderze przeczytasz w tym artykule.

tinder opinie

Tinder opinie - podsumowanie

Jak widać Tinder opinie mężczyzn i kobiet znacznie różnią się między sobą. O ile faceci narzekają głównie na niewielką liczbę par, dziewczyny nieodpisujące na wiadomości i generalnie niewielkie powodzenie, tak kobietom bardziej nie odpowiadają mężczyźni napotkani na Tinderze.

Jednak zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn można bez trudu znaleźć pozytywne opinie na temat Tindera. W końcu z czegoś bierze się duża popularność tej aplikacji i z pewnością nie jest ona tak zła, jak niektórzy piszą.

Jeśli nie chcesz dołączyć do grona facetów narzekających na niskie powodzenie na Tinderze, zachęcam cię do zapoznania się z moim Poradnikiem. Z pewnością pomoże ci on w poprawieniu swoich wyników na tej aplikacji.